آیا پاپ فرانسیس به کرونا مبتلا شده است؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

روزنامه «إل منساجیرو»ی ایتالیا روز سه‌شنبه سوم مارس 2020 گزارش کرد که پاپ فرانسیس، رهبر مسیحیان کاتولیک جهان، به دلیل سرماخوردگی برای اولین بار در تاریخ مسیحیت یک مراسم روزه و اعتکاف را لغو کرد. این موضوع سبب شد که پاپ فورا تحت آزمایش ویروس کرونا قرار گیرد.

به گزارش این روزنامه ایتالیایی مثیو برونی، سخنگوی واتیکان گفت، در حال حاضر هیچ اظهار نظری نمی‌کند، اما نتایج تست کرونای پاپ منفی است و او به این بیماری دچار نشده است.

پاپ 83 ساله بیشتر دیدارهای عمومی‌اش در هفته گذشته را لغو کرد. او سال‌های پیش به دلیل بیماری تحت عمل جراحی ریه قرار گرفته بود.

بیماری رهبر کاتولیک‌های جهان از آن رو موجب نگرانی شدید در جهان شد که ایتالیا به شدت درگیر انتشار ویروس کرونا شده و تا روز دوشنبه 2 مارس، تعداد کشته‌شدگان کرونا در این کشور به 52 نفر و موارد ابتلای قطعی به بیش از 2000 نفر رسید.

پاپ فرانسیس روز یکشنبه اول مارس اعلام کرد که به دلیل بیماری سرماخوردگی نمی‌تواند در مراسم ربانی که به مدت یک هفته در خارج از رم، پایتخت ایتالیا برگزار می‌شود، شرکت کند. مقامات واتیکان هنوز درباره اخبار منتشر شده درباره ابتلای پاپ به کرونا هیچ واکنشی نشان نداده‌اند.

در مراسمی نیایشی که روز یکشنبه در میدان سانت‌پیتر واتیکان برگزار شد و پاپ فرانسیس از پنجره معروف میدان به سخنرانی و نیایش پرداخت، صدای او تحت تاثیر سرماخوردگی قرار گرفته و بارها به دلیل سرفه ناچار به قطع سخنرانی‌اش شد.

پاپ در این مراسم گفت: «متاسفانه سرماخوردگی مرا ناچار به عدم مشارکت در اعتکاف ربانی امسال خواهد کرد.» او با تاکید بر اینکه این مراسم را از منزلش دنبال خواهد کرد، گفت که به شکل معنوی در این مراسم حاضر خواهد بود.

واتیکان روز پنج‌شنبه اعلام کرده بود که پاپ دچار بیماری «با شدت متوسط» است و این موضوع سبب شد همه دیدارهای عمومی 4 روز گذشته او لغو شود و اعلام شد که پاپ نشست‌های غیرعمومی خود را در مقر اقامتش برگزار خواهد کرد. واتیکان هنوز درباره گزارش‌ها درباره احتمال ابتلای پاپ فرانسیس به ویروس کرونا هیچ پاسخی نداده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید