میلیاردرهای جهان 444 میلیارد دلار از کرونا ضرر کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

بر اثر شیوع ویروس کرونا در جهان که تعطیلی‌ و لغو بسیاری از برنامه‌ها و دادوستدها را در پی داشته، 500 میلیاردر جهان، به میزان 444 میلیارد دلار ضرر کردند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، دوشنبه 2 مارس 2020، شیوع ویروس کرونا که تاثیر منفی‌اش بر اقتصاد جهان پیش‌بینی شده بود، باعث ضرر 444 میلیارد دلاری، 500 میلیاردر شد.

کریستالینا جورجیوا، رئیس صندوق بین‌المللی پول، پیش از این، درباره تبعات منفی گسترش ویروس کرونا موسوم به کوید-19 بر اقتصاد جهانی هشدار داده بود.

او در پایان نشست دو روزه وزرای دارایی و روسای بانک مرکزی اعضای گروه 20 در ریاض، ابراز امیدواری کرد تبعات این همه‌گیری بر اقتصاد جهانی زودگذر باشد ولی تاکید کرد که باید برای نتایج منفی آن آماده بود.

این پیش‌بینی، هفته گذشته، برای بسیاری از سرمایه‌گذاران و حتی میلیاردرها محقق شد و ضرر کلانی را برای آنها در پی داشت.

در این میان، سهام گروه صنعتی داو جونز بیش از 12 درصد سقوط کرد و ارزش بیش از 6 هزار میلیارد دلار در سهام جهانی را از دست داد.

بر اساس این گزارش، 500 میلیاردر جهان، در طول هفته گذشته، 78 میلیارد دلاری که از ابتدای سال 2020 جمع کرده بودند، از دست دادند.

قابل ذکر است که در صدر این لیست، جف بزوس مدیرعامل آمازون 11.9 میلیارد دلار و بیل گیتس موسس مایکروسافت، 10 میلیارد دلار، طی هفته گذشته در اثر شیوع کرونا از دست دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید