فرودگاه باکو چهار ایرانی مشکوک به کرونا را از مرز زمینی به ایران بازگرداند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

چهار شهروند ایران پس از ورود به فرودگاه حیدرعلی‌اف باکو، پایتخت آذربایجان، مشکوک به کرونا تشخیص داده شدند و از مرز زمینی به ایران بازگردانده شدند.

سایت «نصرنیوز تبریز» گزارش داد، چهار شهروند ایران که با پرواز شنبه‌شب (29 فوریه) وارد باکو شدند اما در فرودگاه حیدرعلی‌اف باکو مشکوک به کرونا تشخیص داده شده و با دو‌ دستگاه آمبولانس به مرز «بیله‌سوار» منتقل و به ایران بازگردانده شدند.

قابل ذکر است که یک تن در آذربایجان که یک شهروند روسیه است در بازگشت از ایران به آذربایجان مبتلا به ویروس کرونا بوده است.

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در ایران تا ظهر روز یک‌شنبه 1 مارس 978 تن گفته شد و آمار درگذشتگان نیز به 54 مورد رسید.

دکتر کیانوش جهانپور رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، از افزایش مبتلایان قطعی کووید 19 در ایران خبر داد و گفت: «آخرین یافته‌های آزمایشگاهی در کل بالغ بر 385 مورد جدید ابتلای قطعی به بیماری کوید 19 را در کشور ظرف 24 ساعت گذشته نشان می‌دهد.»

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت افزود: «طی 24 ساعت گذشته مجموعا 30 مورد جدید بیماری در استان قم، 170 مورد در استان تهران، گیلان 28 مورد، مرکزی 44 مورد، استان اصفهان 13 مورد، فارس 8 مورد، خراسان رضوی 17 مورد، کرمانشاه 2 مورد، لرستان8 مورد، سمنان 3 مورد، مازندران 11 مورد، همدان 3 مورد، خراسان جنوبی 2 مورد، البرز 31 مورد، هرمزگان 2 مورد، خوزستان 9 مورد، سیستان و بلوچستان یک مورد، ایلام یک مورد و کرمان 2 مورد جدید و ابتلای قطعی به این بیماری گزارش شده است.

در پی انتشار چشمگیر ویروس کرونا در ایران، بسیاری از کشورها از شهروندان خود خواسته‌اند، به این کشور سفر نکنند و برای ورود ایرانیان به خاک خود نیز محدودیت‌هایی اعمال کرده‌اند. همزمان تعداد زیادی از شرکت‌های هواپیمایی نیز پروازهای‌شان به مقصد و از مبداء تهران را تا اطلاع ثانوی لغو کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید