به دلیل شیوع کرونا: نمایشگاه کتاب پاریس برگزار نمی‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با تبدیل شدن کرونا به یک اپیدمی در فرانسه، نمایشگاه کتاب پاریس که قرار بود از 20 مارس تا 23 مارس برگزار شود، امسال برگزار نمی‌شود.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، دوشنبه 2 مارس 2020، نمایشگاه کتاب پاریس که قرار بود از تاریخ 20 تا 23 مارس برگزار شود، به دلیل شیوع کرونا در این کشور و تبدیل شدن آن به یک اپیدمی، لغو شد.

تعداد بازدیدکننده‌های این نمایشگاه در دوره قبل 160 هزار نفر بود. در این دوره نیز قرار بود 50 کشور در این نمایشگاه حضور داشته باشند و هند نیز مهمان ویژه این دوره از نمایشگاه بود.

در تاریخ 29 فوریه «اولیویه وران»، وزیر بهداشت فرانسه تعداد افراد آلوده به ویروس کرونا را 57 نفر اعلام کرد.

طبق اعلام رسمی تاکنون دو نفر در فرانسه جان باخته‌اند که یکی از آنان فرانسوی و دیگری توریست چینی بوده است.

با افزایش تعداد مبتلایان به این بیماری، وران از مرحله دوم اپیدمی ویروس کرونا در این کشور خبر داد.

این در حالی است که بیش از 15 استان فرانسه از جمله پاریس، درگیر ویروس کرونا شده‌اند و بر اساس آخرین آمار ارائه شده توسط مدیرکل سلامت و بهداشت فرانسه، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور یک‌صد نفر است که از این تعداد، 86 نفر در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی فرانسه بستری شده‌اند.

موزه لوور در پاریس که روزانه محل بازدید هزاران فرانسوی و جهانگرد خارجی است، تا اطلاع ثانوی تعطیل است. همچنین دولت فرانسه دستور داده تمامی کنسرت‌ها در همه شهرهای فرانسه تا اطلاع ثانوی لغو شود.

همچنین برگزاری تجمعات عمومی بیش از پنج هزار نفر در اماکن سربسته به طور موقت در سراسر فرانسه توسط وزارت بهداشت این کشور ممنوع اعلام شد.

مسابقه دوی استقامت 2020 پاریس که قرار بود روز گذشته، اول مارس با حضور 44 هزار دونده برگزار شود، لغو شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size