ترامپ: اگر طالبان به تعهدات‌شان عمل نکنند سربازان ما دوباره به افغانستان برخواهند گشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده امریکا پس از امضای توافقنامه صلح با طالبان اعلام کرد، اگر گروه طالبان به تعهدات اش عمل نکند، سربازان اش دوباره به افغانستان بر خواهند گشت.

به گزارش منابع خبری، ترامپ در نشست خبری در کاخ سفید امضای توافقنامه صلح با طالبان را به حکومت و مردم افغانستان تبریک گفته و تاکید کرد، اکنون زمان آن رسیده که سربازان امریکایی افغانستان را ترک کنند به خانه‌های شان برگردند.

وی علاوه کرد، از این پس گروه طالبان علیه «تروریسم» می‌جنگد و زمان آن فرارسیده که کشورهای ایران، روسیه و پاکستان کارهای بیشتری در افغانستان انجام دهند.

قابل ذکر است که توافقنامه صلح میان امریکا و طالبان بعد از ظهر شنبه 29 فوریه در دوحه قطر امضا شد که همزمان با امضای این توافقنامه، حکومت افغانستان و امریکا اعلامیه‌ای مشترک صادر کردند.

در این اعلامیه آمده است: «ایالات متحده بعد از اعلان این اعلامیۀ مشترک و توافق با طالبان در مدت 135 روز شماری نیروهای نظامی اش را در افغانستان به 8600 نفر کاهش می دهد و دیگر تعهدات شان را براساس توافقنامه صلح امریکا با طالبان عملی خواهد کرد».

در ادامه این اعلامیۀ مشترک ذکر شده: «در تطابق با ارزیابی و تشخیص مشترک از سوی ایالات متحده امریکا و جمهوری اسلامی افغانستان، ایالات متحده، متحدین و ائتلاف بین المللی بقیه نیروهای شان را در جریان 14 ماه بعد از اعلان این اعلامیۀ مشترک و توافقنامه امریکا و طالبان از افغانستان خارج نموده و تمام نیروهایش را از پایگاه های باقی مانده، مشروط به اجرای تعهدات طالبان در توافقنامه بین ایالات متحده و طالبان از افغانستان خارج می کنند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید