سازمان ملل متحد: تنش‌ها در یمن باعث ناامیدی و وحشت شدید است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مارتن گریفتس فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد به یمن جمعه 28 فوریه 2020 گفت که موج اخیر بالاگرفتن تنش‌ها در استان الجوف در شمال یمن «باعث ناامیدی و وحشت شدید» شده است.

گریفتس در بیانیه‌ای خبری افزود: «از موضع‌های نظامی متهورانه‌ای که در تضاد با تمایل اعلام شده طرف‌ها برای رسیدن به حل سیاسی است، به طور خاصی احساس ناراحتی‌ می‌کنم. استفاده کنندگان از این تنش‌ها در استان الجوف به طور جدی فرصت‌های رسیدن فوری به صلحی که یمنی‌ها مستحق آنها هستند را تضعیف می‌کنند».

فرستاده ویژه سازمان ملل متحد بر ضرورت این‌که طرف‌های درگیر مسئولیت پیامدهای انسانی تنش‌زایی‌ها را بپذیرند تاکید کرد وگفت که «هیچ‌گونه جایگزینی برای رسیدن به راه‌حلی سیاسی که بتوان از طریق گفت‌وگو به آن دست یافت، وجود ندارد».

گریفتس از تمامی طرف‌های ذیربط خواست تا تمامی فعالیت‌های نظامی در الجوف، مارب و نهم را متوقف سازند و با دفتر فرستاده ویژه به منظور تحقق این هدف همکاری کنند.

فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن افزود: «هزینه‌ای که یمنی‌ها در این جنگ پرداخت می‌کنند، بسیار سنگین است. یمنی‌ها در سایه جنگ بی‌پایان مستحق بهترین زندگی‌ها هستند، و رهبران آنها باید فورا به اراده یمنی‌ها برای رسیدن به صلح احترام بگذارند.

شایان ذکر است که برای دو ماه است که به طور متوالی درگیری‌های سنگینی میان ارتش ملی یمن و شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی در محورهای نبرد در استان‌های الجوف، نهم و مأرب جریان دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید