اردوغان: مرزهای کشورمان با اروپا را برای مهاجران بازخواهیم گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با شدت گرفتن درگیری‌ها در ادلب شمار زیادی از مهاجران سوری به سوی مرزهای ترکیه و یونان به حرکت در آمدند.

مقامات ترکیه روز گذشته مرزها خود با اروپا را به روی هزاران تن از سوری‌ها باز گذاشت. در همین حال رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه امروز بار دیگر اروپا را تهدید کرد که مرزهایش را به روی هزاران پناهجوی سوری که خواهان عبور به سوی اروپا هستند را باز خواهد کرد.

رجب طیب اردوغان امروز در سخنانی گفت از پوتین خواسته است که رژیم ئسوریه را رها کند و بگذارد ترکیه با این رژیم برخورد مناسب را اتخاذ کند.

اردوغان گفت، ترک‌ها به دعوت اسد وارد سوریه نشدند ترک‌ها به دعوت مردم سوریه وارد شدند».

اردوغان ماجراجویی کشورش در سوریه یا نیت گسترش مرزهایش روی حساب خاک سوریه را تکذیب کرد و گفت: «ما هیچ جاه طلبی نسبت به سرزمین یا نفت سوریه نداریم».

اردوغان با اشاره به قتل بیش از 2000 عضو از نیروهای رژیم و شبه نظامیان تابع آن بر ضرورت افزایش فشارهای آنکارا بر نیروهای رژیم سوریه تاکید کرد.

اردوغان گفت: «اگر سازمان های تروریستی را در شمال سوریه تعقیب نکنیم و آنها را از بین نبریم، بعدها ناچار خواهیم شد که در ترکیه با آنها بجنگیم».

اردوغان با اشاره به وجود 3.7 میلیون سوری در ترکیه گفت، ما به هیچ عنوان حاضر به جذب موج جدیدی از مهاجران و پناهجویان سوری نیستیم.

رئیس جمهوری ترکیه بار دیگر خواستار تشکیل منطقه امن برای بیش از یک میلیون غیرنظامی سوری در مرزهای جنوبی ترکیه شد
این در حالی است که روس‌ها طی 24 ساعت گذشته از دیدارهای قریب الوقوع میان مقامات عالی رتبه دو کشور در روزهای اخیر خبر دادند.

وزرات خارجه روسیه روز شنبه ابراز امیدواری کرد، که مسکو وآنکارا پس از این نشست تنش در سوریه را کاهش خواهند داد.
وزارت خارجه روسیه تاکید کرد که هر دو کشور خواستار کاهش تنش در سوریه هستند.

سفیر روسیه در سازمان ملل نیز روز گذشته در شورای امنیت گفت، مسکو آماده است برای کاهش تنش در ادلب با همه اطراف مذاکره کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید