یکی از موارد تایید شده کرونا در سوئد نیز از ایران به این کشور رفته

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

اداره بهداشت همگانی سوئد اعلام کرد ابتلای قطعی به ویروس کرونا در زنی میانسال که از ایران به این کشور رفته، تایید شده و این زن در حال حاضر در بخش بیماری‌های عفونی بیمارستان دانشگاه کارولینسکای استکهلم قرنطینه شده است.

به گزارش وبگاه استهکلمیان که اخبار ایرانیان در سوئد را پوشش می‌دهد، این زن دوشنبه 24 فوریه 2020 به سوئد آمده و در ابتدا هیچ‌گونه علائم بیماری نداشته، اما روز پنج‌شنبه 27 فوریه تست کرونا بر روی او انجام شد و نتایج، ابتلای قطعی او را تایید کرد.

روزنامه اکسپرسن سوئد به نقل از گزارشگر خود در تهران نوشته: «این سوء ظن در ایران وجود دارد که دولت در ابتدا تلاش کرده است تا آغاز ناگهانی و شیوع ویروس و وسعت آن را مخفی نگاه دارد که منجر به بروز نگرانی در رابطه با وضعیت در ایران شده است.»

تا کنون 5 مورد ابتلا به کرونا در سوئد گزارش شده و دولت این کشور روز پنج‌شنبه از اتباع خود خواست از سفر غیرضروری به ایران خودداری کنند.

این اولین مورد از انتقال ویروس کرونا از ایران به دیگر کشورها نیست. پیش از این کشورهای امارات متحده عربی، کویت، عراق، بحرین، افغانستان، اتریش و چند کشور دیگر نیز اعلام کرده‌اند، فرد یا افرادی که پیش از این در ایران بوده‌اند، ویروس کرونا را به این کشورها انتقال داده‌اند. در جدیدترین مورد یک دیپلماتیک اتریشی که «آلکساندر شالنبرگ» وزیر امور خارجه اتریش را در سفری رسمی به تهران همراهی کرد، به دلیل احتمال ابتلا به ویروس کرونا در یکی از بیمارستان‌های شهر وین قرنطینه شد.

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریكا، سه‌شنبه 25 فوریه در كنفرانس مطبوعاتی با تأکید بر این‌که تهران، جزئیات زیادی در مورد شیوع ویروس را مخفی کرده، ابراز نگرانی کرد که « ایران ممكن است جزئیات حیاتی و بسیار مهمی را در مورد شیوع این بیماری همه‌گیر، پنهان کرده باشد.»

پمپئو از ایران خواست تا در مورد شیوع این بیماری «حقیقت را بگوید» او اظهار داشت: «همه کشورها، از جمله ایران، باید حقیقت را در مورد ویروس کرونا بگویند و با سازمان‌های بین‌المللی همکاری کنند.»

بسیاری از کشورهای همسایه ایران برای ممانعت از انتشار ویروس کرونا، مرزهای زمینی، دریایی و هوایی خود را با این کشور بسته‌ و یا محدودیت‌هایی برای ورود ایرانیان یا افرادی که در این بوده‌اند، به خاک خود اعمال کرده‌اند. در همین راستا بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی جهان نیز پروازهای خود به مقصد و از مبداء ایران را تا اطلاع ثانوی تعلیق کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید