سگ کرونازده هنگ‌کنگی قرنطینه شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقامات هنگ‌کنگ روز جمعه 28 فوریه 2020 اعلام کردند یک سگ مبتلا به ویروس کرونا را قرنطینه کرده و همه حیوانات خانگی مبتلا به این ویروس را از صاحبنشان جدا می‌کنند.

قرنطینه‌سازی حیوانات خانگی کرونازده، اولین اقدام از نوع خود در جهان برای مقابله انتشار ویروس کرونا است و پس از آن در دستور کار قرار گرفت که یک سگ هنگ‌کنگی به کرونا مبتلا شد.

مقامات هنگ‌کنگ اعلام کردند که در یک اقدام پیشگیرانه، این سگ را به مدت 14 روز قرنطینه می‌کنند، اما هنوز هیچ «پیامد مرتبط با ویروس» در این سگ مشاهده نشده است.

سخنگوی دولت هنگ‌کنگ بدون آنکه درباره چرایی انجام تست کرونا روی این سگ توضیحی ارائه کند، گفت: «بررسی نمونه‌های برداشت شده از بینی و دهان این سگ وجود آثار ویروس کوید 19 (نام علمی ویروس کرونا) در این سگ را ثابت کرد.»

او در ادامه گفت هنوز معلوم نیست که آیا این سگ به کرونا مبتلا شده یا خیر، اما نمونه‌های برداشت شده نشان داد مقدار اندکی از آلودگی در پوزه و دهان این سگ دیده می‌شود.

سگ کرونازده روز چهارشنبه 26 فوریه 2020 از منزل صاحبش که زنی 60 ساله است، منتقل شد. پیش از آن ابتلای این زن به کرونا تایید شده و برای قرنطینه به یکی از بیمارستان‌های هنگ‌کنگ انتقال داده شده بود.

مقامات بهداشتی هنگ‌کنگ اعلام کردند که اوضاع این سگ را به دقت زیر نظر گرفته و او را در قرنطینه نگاه خواهند داشت.

هنوز دلایل و شواهدی که نشان دهد حیوانات خانگی مانند سگ و گربه می‌توانند به ویروس کرونا مبتلا شده یا آن را انتقال دهند، در دست نیست، اما هنگ‌کنگ تصمیم گرفته حیوانات خانگی کرونا زده را 14 روز قرنطینه کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید