ترکیه مرزهایش را برای رسیدن پناهجویان به اروپا گشود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بنا به اظهار یک مسئول بلندپایه ترکیه، در پی نشست امنیتی با مقامات بلندپایه دولت ترکیه که چندین ساعت ساعت به طول انجامید رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه پنج‌شنبه 27 فوریه 2020 تصمیم گرفت دولتش از این پس چه از راه زمینی یا دریایی مانع از رسیدن پناهندگان سوری به اروپا نشود.

به گزارش خبرگزاری‌ها بنا به بیانیه صادره از اداره ارتباط با ریاست ترکیه رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری این کشور پنج‌شنبه نشستی امنیتی را با حضور مسئولین بلندپایه درباره وضعیت در شمال سوریه برگزار کرد.

این مقام بلند پایه ترکیه به خبرگزاری رویترز اظهار داشت که کشورش تصمیم گرفته چه از راه زمینی یا دریایی مانع از رسیدن پناهجویان سوری به اروپا نشود.

این مقام ترکیه‌ای افزود که دستورات لازم به نیروهای پلیس و گارد ساحلی و امنیت مرزهای ترکیه داده شده تا مانع از رفتن پناهجویان به اروپا نشوند.

از سویی فعالان شبکه‌های اجتماعی از فیلتر شدن شبکه‌های «توئیتر»، «فیسبوک» و «یوتیوب» در ترکیه در پی حملات به نیروهای نظامی این کشور در سوریه خبر دادند.

گفتگوی تلفنی با ناتو درباره سوریه

در همین راستا مولود چاووش وزیر خارجه ترکیه پنج‌شنبه در تماسی تلفنی با دبیرکل ناتو درباره افزایش تنش‌ها در استان ادلب در شمال سوریه گفتگو کرد.

از سویی وزارت خارجه ترکیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «مولود چاووش اغلو وزیر خارجه ما با ینس ستولتنبرگ دبیر کل ناتو گفتگویی تلفنی انجام داد».

کشته شدن 34 سرباز ترکیه در ادلب سوریه

شایان ذکر است دیدبان حقوق بشر سوریه پنج‌شنبه اعلام کرد حملات هوایی که منطقه واقع در میان الباره و بلیون در شمال سوریه را هدف قرار داده دست‌کم منجر به کشته شدن 34 سرباز ترکیه شده و اخباری نیز درباره کشته شدن تعدادی دیگر نیز گزارش شده است.

منابع میدانی توضیح دادند که دهها تن از سربازان ترکیه پنج‌شنبه در حمله هوایی به کاروانشان در منطقه بلیون در نزدیکی شهر احسم در حومه ادلب کشته شدند.

این منابع همچنین تایید کردند که خودروهای اورژانس زخمی شدگان این حمله را به بیمارستان‌های واقع در شهر الریحانیه(هاتای) و شهر انتاکیای ترکیه در نزدیکی مرز این کشور با سوریه منتقل کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید