برای روزهای کرونازده چه چیزی باید ذخیره کرد؛ آلمانی‌ها و اتریشی‌ها چه می‌خرند؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

همزمان با گسترش شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا، مردم کشورهای مختلف خود را برای مواجه با شرایط احتمالا سخت‌تر آماده می‌کنند، در کشورهای آلمان و اتریش نهادهای بهداشتی این کشور فهرستی از اجناس مورد نیاز را منتشر کرده‌اند، که توصیه شده هر فرد آنها را خریده و در خانه نگاه دارد، شاید با نگاهی به این فهرست بتوان آن را کم و بیش برای مردم سایر نقاط دیگر جهان پیشنهاد کرد.

تا ظهر روز جمعه 28 فوریه 2020 تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در آلمان 30 نفر و در اتریش 6 نفر اعلام شدند.

اداره فدرال «حفاظت از شهروندان و امدادرسانی در بلایای طبیعی» آلمان به شهروندان این کشور توصیه کرده مواد خوراکی و نوشیدنی لازم برای حداقل 10 روز را در خانه ذخیره کنند.

براساس فهرستی که این نهاد منتشر کرده، توصیه شده هر فرد 20 لیتر آب، غلات، نان، سیب‌زمینی، ماکارونی، 3 کیلو و نیم برنج، دو کیلو و نیم در کنسروهای فلزی یا شیشه‌‌ای و خشکبار و مغز دانه‌هایی مانند گردو و فندق، چهار کیلو حبوبات و سبزیجات، سه کیلو شیر و محصولات لبنی شیر، یک و نیم کیلو ماهی ، گوشت و تخم مرغ یا پودر کامل تخم مرغ که ماندگاری بیشتری دارد، نیم کیلو روغن، شکر، عسل، شکلات، آرد، بیسکویت‌ در خانه داشته باشد.

همزمان روزنامه «اوسترایش» اتریش گزارش کرد که در روزهای گذشته مردم شهرهای بزرگ این کشور مانند وین، لینز و اینسبوروک به شکل گسترده‌ای اقدام به خرید و ذخیره مواد غذایی کرده‌اند تا برای هر سناریویی که در روزهای آینده روی دهد، آماده باشند.

شرکت ریوی که در زمینه فروش مواد غذایی در سرتاسر اتریش فعالیت می‌کند، اعلام کرد فروشش در روزهای گذشته به شکل چشمگیری افزایش یافته و این امر می‌تواند با نگرانی‌های شهروندان اتریشی از انتشار ویروس کرونا در این کشور در ارتباط باشد.

روزنامه اوسترایش نیز روز پنج‌شنبه به شهروندان این کشور توصیه کرد در راستای آماده‌سازی خود برای هر احتمال ممکن آب (2 لیتر به ازای هر نفر)، سایر نوشیدنی‌ها (آب‌میوه، چای، قهوه و شیر خشک)، خوراکی‌های اساسی، به ویژه آنها که می‌توان در طولانی مدت مصرف کرد (برنج، آرد، سمولینا، نان بسته‌بندی شده)، میوه و سبزیجات (توصیه شده محصولات کنسروی یا خشک شده خریداری شود)، مواد نظافت شخصی (کیسه زباله، پودر لباس شویی، دستمال توالت و همه شوینده‌هایی که در منزل رو به پایان است)، داروهایی که هر فرد بیمار ملزم به استفاده از آنهاست و همچنین داروهای‌ مسکن، تب‌بر و ضدعفونی خریداری کنند.

در روزهای گذشته بسیاری موجودی مواد ضدعفونی کننده مانند ژل ضدعفونی کننده دست‌ها و ماسک در بسیاری از فروشگاه‌های اتریش به پایان رسید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید