چپ آلمان آنگلا مرکل را به «معاونت در قتل» قاسم سلیمانی متهم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

8 نماینده حزب چپ پارلمان آلمان دولت این کشور را به عدم ممانعت از عملیاتی که منجر به کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه ایران شد، به «معاونت در قتل» متهم کردند.

به گزارش روزنامه «ولت» آلمان 8 عضو پارلمان این کشور باور دارند که آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان در ارتباط با قضیه کشته شدن قاسم سلیمانی مرتکب جرم شده است. خبرگزاری آلمان در برلین یک نسخه از این شکایت را دریافت کرده است.

این نمایندگان معتقدند که پایگاه هوایی رامشتاین احتمالا در این عملیات نقش داشته و اطلاعات مرتبط با این حمله پهپادی از طریق این پایگاه در ایالت راینلاند فالتس رد و بدل شده است. نمایندگان حزب چپ می‌گویند که دولت باید جلوی این تبادل اطلاعات را می‌گرفته و با عدم اقدام به این کار، اقدام «معاونت در قتل» کرده است.

قاسم سلیمانی شامگاه 3 ژانویه 2020 به همراه ابومهدی المهندس، جانشین شورای حشد الشعبی عراق و چند تن دیگر در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بغداد هدف حمله یک پهپاد آمریکایی از نوع « جنرال اتمیکس ام‌کیو-9 ریپر» قرار گرفته و کشته شدند.

چهار عضو دیگر حشد الشعبی عراق نیز در این عملیات کشته شدند و نام یک کارمند فرودگاه بغداد که به طور اتفاقی در نزدیکی محل حادثه بود و در اثر این حمله جان باخته نیز در این شکایت ذکر شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید