آمریکا 13 فرد و نهاد ایرانی، چینی، سوریه‌ای، عراقی و ترکیه‌ای را تحریم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ایالات متحده آمریکا روز سه‌شنبه 25 فوریه 2020 13 نهاد و فرد ایرانی، چینی، سوریه‌ای، عراقی و ترکیه‌ای را به دلیل حمایت و پشتیبانی برنامه موشکی ایران تحریم کرد.

وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که تحریم 5 شهروند و نهاد چینی و ترکی بخشی از این تحریم‌ها است. آمریکا ماه‌هاست در چارچوب تحریم‌ها علیه ایران که از سال 2018 و پس از خروج دونالد ترامپ از توافق هسته‌ای برجام از سر گرفته شد، علیه ایران سیاست اعمال فشار حداکثری را در پیش گرفته است.

رئیس جمهوری ایران چندی پیش اذعان کرد که کشور تحت تحریم‌های بی‌سابقه‌ای قرار گرفته است. او بر خلاف ادعاهای همیشگی فرماندهان سپاه پاسداران، این بار تاکید کرد که ایران در دور زدن تحریم‌های آمریکا ناتوان است.

روابط تهران و واشنگتن از زمان خروج ترامپ از برجام رو به تیری گرائید و پس از کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه در سوم ژانویه و در نزدیکی فرودگاه بغداد، این روابط کاملا تیره شد.

دولت ترامپ برای مجبور کردن ایران به مذاکراتی که قید و بندهای بیشتری بر برنامه‌ هسته‌ای تهران وضع کند و آنها را به پایان دادن برنامه موشک‌های بالستیک و جنگ‌های نیابتی در خاورمیانه کند، سیاست اعمال فشار حداکثری علیه ایران را در دستور کار قرار داد.

آمریکا با از سر گرفتن تحریم‌های کمرشکن اقتصادی، اقتصاد ویران شده ایران را ویران‌تر کرد و همه شرکت‌های خارجی کوچک و بزرگ را به خروج از بازار ایران واداشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید