ویروس کرونا باعث توقف یک قطار در مسیر اتریش - ایتالیا شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شیوع ویروس کرونا در ایتالیا، باعث توقف یک قطار با 300 مسافر در مسیر اتریش به این کشور شد.

بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز، دوشنبه 24 فوریه 2020، این قطار حرکت خود را در مسیر مونیخ به سمت ونیز ادامه می‌داد که به دلیل شناسایی دو مورد مشکوک به ویروس کرونا در میان مسافران این قطار، در گذرگاه برنر ایتالیا متوقف شد.

پس از این توقف، اتریش اعلام کرد که هنوز مشخص نیست چه زمان این قطار اجازه پیدا می‌کند به سفر خود ادامه دهد. این قطار حدود 300 مسافر دارد که بیشتر آنها اتریشی و آلمانی هستند.

همچنین اتریش اعلام کرد که تمام خطوط قطار به ایتالیا از طریق گذرگاه برنر از دو جهت به حالت تعلیق درآمده است.

گویا این مسیر یک خط مسافری مهم و پرازدحام بین ایتالیا، اتریش و آلمان است، در حالی که ایتالیا به مرکز ویروس کرونا در اروپا تبدیل شده است.

به گفته وزیر امور خارجه اتریش، کارگروه کرونا ویروس قرار است روز دوشنبه تشکیل شود تا درباره موضوع کنترل مرزهای ایتالیا تصمیم‌گیری کند.

بر اساس آمار اعلام شده تا این لحظه، 181 مورد مشکوک به ابتلا به کروناویروس در اتریش شناسایی شده که نتیجه آزمایش هیچکدام مثبت نبوده است.

در ایتالیا نیز شمار مبتلایان به ویروس کووید-19 به 100 تن رسید که دو نفر نیز جان خود را از دست دادند. در همین راستا، دولت این کشور ورود و خروج به مناطق شیوع این ویروس را محدود کرد.

جوزپه کونتو، نخست‌وزیر ایتالیا امروز طی نشستی با کابینه و مقام‌های دفاع غیرنظامی این کشور آخرین تحولات مرتبط با ویروس کووید-19 را بررسی کرد.

کونتو در این نشست با اشاره به افزایش شمار مبتلایان در 24 ساعت گذشته در این کشور اظهار کرد:‌ «برای جلوگیری از گسترش آن تلاش می کنیم و برای مهار آن تصمیم به کنترل آمد و شد مردم گرفته ایم».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید