افزایش نگرانی‌ها با گسترش شیوع ابتلا به ویروس کرونا در خارج از چین

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

با گسترش شیوع بیماری ابتلا به ویروس کرونای جدید در خارج از چین و همزمان با افزایش تعداد مبتلایان به این ویروس در کشورهای کره جنوبی، ایتالیا و چین، یکشنبه 23 فوریه 2020 نگرانی‌های جهانی از خطر ابتلا به این ویروس کشنده بیشتر افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری‌ها کره جنوبی پس از جهش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا به 763 مورد و اعلام مرگ 6 مورد مبتلا به این ویروس در این کشور وضعیت فوق العاده اعلام کرد.

در ایتالیا مسئولان از مرگ سومین مورد مبتلای به ویروس کرونا خبر داده و جهش تعداد مبتلایان به این ویروس در این کشور از تعداد 3 تن قبل از روز جمعه به 150 تن تا روز یکشنبه را تایید کردند.

در همین راستا مقامات ایتالیایی با اتخاذ تدابیری شهرهای با موارد ابتلای بیشتر را قرنطینه کرده تا از شیوع بیشتر این بیماری در این کشور و سایر کشورهای اتحادیه اروپا پیشگیری کنند.

در همین راستا اتحادیه اروپا اعلام کرد به تدابیر اتخاذ شده از سوی دولت ایتالیا اطمینان دارد و در این‌باره پائولو جنتیلونی کمیسر امور اقتصادی اتحادیه اروپا به خبرنگاران گفت:«(با ایتالیایی‌ها) نگرانی مشترکی درباره شیوع احتمالی داریم (اما) نیازی به وحشت‌زدگی نیست».

در ایران، کیانوش جهانپور رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت این کشور روز یک‌شنبه 23 فوریه 2020، اعلام کرد: «از روز گذشته تا امروز تعداد مبتلایان به کرونا ویروس در کشور به 43 نفر رسیده که از این تعداد، 8 نفر فوت شده اند.»

در پی انتشار ویروس کرونا در شهرهای مختلف ایران، وزارت بهداشت کلاس‌های آموزشی دانشگاه‌ها، دانشکده‌های علوم پزشکی و سایر واحدها و موسسات آموزش عالی هم عرض تابعه در استان‌های تهران، قم، همدان قزوین، البرز، اصفهان، گیلان، مازندران، گلستان و مرکزی را تا پایان هفته تعطیل اعلام کرد.

به دنبال گسترش شیوع بیماری ابتلا به ویروس کرونا در ایران کشورهای سعودی، کویت، عراق، ترکیه و افغانستان محدودیت‌هایی را بر مسافرت به ایران اعمال کردند.

دولت اردن نیز یک‌شنبه اعلام کرد در راستای اقداماتش برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، از شهروندان این کشور خواست تا به کشورهایی که موارد بیشتری از ابتلای به ویروس کرونا در آنها تشخیص داده شده مسافرت نکنند و همچنین اعلام کرد که ورود شهروندان کشورهای ایران، چین و کره‌جنوبی به اردن را به طور موقت ممنوع می‌کند.

شیوع کرونا در بیش از 28 کشور جهان

ویروس کرونای جدید در چین تاکنون باعث مرگ 2442 تن از مبتلایان شده و بیش از 76936 مورد ابتلای به این بیماری در این کشور نیز تشخیص داده شدند که دومین اقتصاد جهان را با چالشی بزرگ مواجه ساخته است.

بنا به گزارش رویترز، ویروس کرونا در خارج از چین نیز تاکنون در بیش از 28 کشور جهان انتشار یافته و باعث مرگ 24 تن شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size