ترامپ: ظاهرا سندرز «دیوانه» عملکرد انتخاباتی خوبی در نوادا دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، یکشنبه 23 فوریه، برنی سندرز، نامزد حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده را «دیوانه‌ای» عنوان کرد که عملکرد انتخاباتی خوبی در ایالت بزرگ نوادا دارد، برخلاف جو بایدن و دیگر نامزدهای دموکرات که ظاهرا در وضعیت ضعیفی قرار دارند.

ترامپ در توئیت خود گفت که مایک بلومبرگ، دیگر نامزد دموکرات که ترامپ وی را «مینی مایک» نامید، بعد از بدترین مناظره سیاسی در تاریخ مناظره‌های ریاست جمهوری آمریکا، کار دشواری در سامان‌دهی دوباره کمپین انتخاباتی خود در پیش خواهد داشت.

Advertisement

ترامپ توییت خود را با تبریک ساندرز به پایان برد و به او هشدار داد كه نباید اجازه دهد آنها، پیروزی وی را مصادره کنند.

برنی سندرز، کاندیدای سوسیالیست، روز شنبه 22 فوریه، پیروزی چشمگیری را برای خود در درون حزبی، حزب دموکرات در ایالت نوادا، رقم زد که جایگاه وی را به عنوان رهبر دموکرات‌ها در صحنه ملی، تحکیم کرد.

به گزارش«آسوشیتدپرس پرس»، این سناتور 78 ساله، موفق شد، پایگاه طرفداران خود را بسیج کرده و از حمایت جامعه بزرگ لاتینی‌ها در نوادا بهره مند شود، که از دید ناظران، نخستین بار است که رقابت‌های انتخاباتی حزب دموکرات در ایالتی شکل می‌گیرد که در بردارنده اقلیتی پرشمار است.

مایک بلومبرگ، نامزد دموکرات، در جریان مناظره نامزدهای این حزب، هدف هجوم همه نامزدهای حزب قرار گرفت تا جایی که در وضعیت بسیار اسف باری در اولین مناظره خود ظاهر شد چرا که رسوایی‌های جنسی و سوابق نژادپرستانه وی در مقابل همه، مطرح شده و به چالش کشیده شد.

به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، اعتبار و حیثیت انتخاباتی این میلیاردر نامزد ریاست جمهوری که هزینه‌های کمپین خود را شخصا تامین می‌کند، چهارشنبه گذشته، تنها ظرف چند دقیقه از آغاز مناظره و در پی بیان سوابق ناهنجار جنسی و ضد اقلیتی وی از سوی رقبای انتخاباتی خود، بکلی از میان رفت و با خاک یکسان شد.

به عنوان نمونه، سناتور وارن گفت: «من می‌خواهم در مورد شخصی که نامزد رقیب ماست یعنی میلیادری سخن بگویم که از زنان با صفت «چاق» و «صورت اسبی» یاد می کند. یادآوری می‌کنم که من در خصوص ترامپ صحبت نمی‌کنم بلکه منظورم، جناب شهردار بلومبرگ است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید