اولین مورد مرگ بر اثر ابتلای به ویروس کرونا در ایتالیا اعلام شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

روبرتو سبیرانسا وزیر بهداشت ایطالیا جمعه 21 فوریه از فوت یک شهروند 78 ساله این کشور خبر داد که مبتلا به ویروس کرونا جدید تشخیص داده شده بود.

وزیر بهداشت ایتالیا توضیح داد که مرد فوت شده در منطقه فینیتو در شمال این کشور 10 روز به علت بیماریی که هیچ‌گونه ارتباطی با ویروس کرونا ندارد بستری شده بود اما پس از آن به وسیله آزمایشات مشخص شد که او به ویروس کرونا مبتلا شده بود.

از سویی خبرگزاری رسمی ایتالیا (انسا) نیز در این‌باره اعلام کرد که یک فرد بیمار در شهر بادوا در شمال ایتالیا پس از ابتلای به ویروس جدید کرونا فوت شد تا به این ترتیب مرگ اولین ایتالیایی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا رقم بخورد.

مقامات بهداشتی ایتالیا پیش از این روز جمعه نیز اعلام کردند که 15 مورد دیگر ابتلای به ویروس جدید کرونا در منطقه ثروتمند لومباردی شمالی و دو مورد دیگر در منطقه فینیتو در مجاورت با منطقه باردو تشخیص داده شدند.

مقامات بهداشتی ایتالیا همچنین و همزمان با بالا رفتن تعداد مبتلایان به ویروس کرونا و پس از گزارش یک مورد مرگ بر اثر ابتلا به این ویروس اماکن عمومی را تعطیل و فعالیت‌های ورزشی و تجمع‌های دینی در دهها شهر و شهرک در منطقه لومباردیا واقع در شمال این کشور را متوقف کردند.

مقامات ایتالیایی در یک کنفرانس خبری از ابتلای 5 پزشک و 9 تن دیگر به ویروس کرونا در لومباردیا خبر دادند که به نظر می‌رسد به همراه گروهی از دوستانشان به یکی از میخانه‌ها رفته‌ بودند.

در همین راستا مقامات ایتالیایی از 50 هزار شخص در منطقه لومباردیا خواستند تا در منازلشان باقی بمانند.

پیش از آن که وزارت خانه این تدبیر را اتخاذ کند فرانچسکو باسیرینی شهردار شهر کودونیو با نزدیک به 15 هزار نفر جمعیت، دستور بستن فوری مدارس، دفاتر شهرداری و اماکن تجاری شامل اغذیه فروشی‌ها، میخانه‌ها و کلوپ‌های شبانه و باشگاه‌های ورزشی را صادر کرد.

شهردار این شهر تصمیم خود در این رابطه را این گونه توجیه کرد که تشخیص اولین 6 مورد ابتلا به ویروس کرونا در این شهر موجب «حالت هشدار» در شهر شد.

این در حالی است که چین روز شنبه اعلام کرد که مجموع کل مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور از 76 هزار تن گذشته و تعداد قربانیان مبتلا به ویروس به 2345 تن رسیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید