کورسوی امید چینی‌ها: اولین واکسن کرونا در آوریل امتحان می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در خبری امیدبخش برای هزاران بیمار مبتلا به کرونا، چین اعلام کرد در ماه آوریل واکسن جدیدی امتحان می‌کند که امید می‌رود بتواند مانع ابتلای انسان به کرونا شود.

شو نانبینگ، وزیر علوم و فناوری چین در یک نشست خبری اعلام کرد که تجربه‌ بالینی اولین نوع از واکسن ویروس کرونای جدید که تا کنون تنها در چین جان 2 هزار نفر را گرفته، در ماه آوریل آغاز می‌شود.

پیش از چین نیز شرکت‌های داروسازی متعددی در سراسر جهان اعلام کردند می‌کوشند راهی برای مقابله با ویروس ترسناکی که تا روز جمعه 21 فوریه 2020 جان 2233 شهروند چینی را گرفته، بیابند.

سازمان بهداشت جهانی در روزهای گذشته اعلام کرد پژوهشگران می‌کوشند واکسن بیماری کرونا را کشف و تولید کنند. این سازمان نیز به پژوهش‌های گسترده‌ای برای شناخت این بیماری می‌پردازد.

دانشمندان احتمال داده‌اند منشاء بیماری کرونا که از اواخر ماه دسامبر 2019 در شهر ووهان چین منتشر شد، بازار حیوانات این شهر باشد.

براساس آخرین آمار اعلام شده تا روز جمعه 20 فوریه 2020 تعداد قربانیان کرونا در چین به 2233 نفر رسید. تنها در استان هوبای که مرکز انتشار کرونا است، در عرض 24 ساعت 115 نفر کشته شدند. کارگروه سلامت استان هوبای که وظیفه به روزرسانی مستمر آمار قربانیان کرونا را دارد، اعلام کرد که بیشتر قربانیان در شهر ووهان، یعنی جایی که برای اولین بار ویروس در آنجا مشاهده شد، حضور داشتند.

براساس همین آمار، تنها در 24 ساعت منتهی به 21 فوریه 319 مورد جدید از ابتلا به کرونا در شهر ووهان مرکز استان هوبای ثبت شد. در دیگر شهرهای این استان نیز در همین دوره زمانی 92 نفر دیگر به کرونا مبتلا شدند.

تا کنون 75 هزار مورد ابتلا به کرونا در چین و صدها نفر در بیش از 25 کشور جهان از جمله ایران ثبت شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید