در پی کاهش تعداد قربانیان کرونا سازمان بهداشت جهانی هشدار داد: «خوش‌بین نباشید»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بنا به گزارش‌های رسمی انتشار یافته از سوی مقامات چینی در روز سه‌شنبه 18 فوریه 2020 و پس از اعلام مرگ 93 تن دیگر از بیماران مبتلا به ویروس کرونا در ایالت هوبی، آمار کل قربانیان مبتلا به ویروس کرونا در چین قاره‌ای از مرز 1800 تن گذشت.

بنا به گزارش خبرگزاری فرانسه مسئولین بهداشت و درمان ایالت هوبی چین روز سه‌شنبه با اعلام کمی کاهش در شمار مبتلایان و تعداد روزانه قربانیان، از ابتلای 1807 تن دیگر از ساکنان این منطقه به ویروس جدید کرونا خبر دادند که با این وجود تعداد کل مبتلایان به این ویروس دست ‌کم به 72300 تن افزایش یافت.

هر چند مقامات چینی عقیده دارند که مهار شیوع بیماری آغاز شده و تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در خارج از ایالت هوبی به گفته آنها روز به روز در حال کاهش است، تیدروس ادانوم گیبریسوس مدیر سازمان بهداشت جهانی اما دوشنبه درباره «افراط در خوش‌بینی» هشدار داد و گفت که ادعای کاهش در تعداد مبتلایان جدید به ویروس کرونا «باید با احتیاط زیادی تفسیر شود».

مدیر سازمان بهداشت جهانی همچنین به خبرنگاران گفت، موارد ابتلای به این ویروس و مرگ و میر ناشی از آن ممکن است با شیوع بیماری در میان مردمی دیگر متفاوت باشد.

این مقام سازمان بهداشت جهانی ضمن اظهار این‌که هنوز زود است که بتوان گفت کاهش موارد ابتلا به ویروس ادامه خواهد یافت،تاکید کرد که « کل سناریوها همچنان به قوت خود باقی است».

شایان ذکر است، سازمان بهداشت جهانی پیش‌تر اعلام کرده بود که دستیابی به واکسن یا درمانی برای بیماری ابتلا به ویروس جدید کرونا ماه‌ها به طول خواهد انجامید و هزینه‌های هنگفتی را می‌طلبد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید