پس از کاهشی مؤقت… شمار مبتلایان به ویروس کرونا مجددا افزایش یافت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از آن‌ که تعداد روزانه مبتلایان به ویروس کرونا در ایالت هوبی چین طی روزهای گذشته روندی نزولی پیدا کرد امروز دوشنبه 17 فوریه 2020 اما اعلام شد که با مرگ 100تن دیگر از مبتلایان تعداد قربانیان مبتلا به این ویروس مجددا افزایش یافته و از مرز 1700 تن گذشته است.

این در حالی است که بنا به گزارش خبرگزاری فرانس پرس کمیته ملی بهداشت در ایالت هوبی چین، جایی که ویروس جدید کرونا برای اولین بار در آن ظاهر شد، در گزارش روزانه‌اش درباره آمار جدید مبتلایان اعلام کرد که 1933 مورد دیگر ابتلای به این بیماری تشخیص داده شده است که با این وجود شمار قربانیان مبتلا به ویروس کرونا پس از سه روز کاهش در تعداد روزانه مبتلایان، مجددا روندی افزایشی پیدا کرده است.

در همین راستا می فنگ سخنگوی کمیته ملی بهداشت در چین یکشنبه اعلام کرده بود تدابیری که کشورش برای مقابله با انتشار ویروس کرونا اتخاذ کرده کارساز واقع شده و سه هفته پس از آغاز قرنطینه شدن کانون انتشار ویروس، موارد ابتلای به ویروس کرونا در این کشور کمی روندی نزولی پیدا کرده است.

بر حسب آمار اعلام شده از سوی مقامات پکن تعداد موارد ابتلا به این بیماری تاکنون به 67500 مورد رسیده و شمار افرادی که تاکنون جان خود را در اثر ابتلا به این بیماری از دست داده‌اند به 1665 تن رسیده است که اغلب آنها از ایالت هوبی در مرکز چین هستند.

از سویی شی جین پینگ رئیس جمهوری چین در اظهاراتی که از سوی خبرگزاری چین (شینهوا) نقل شده گفت:« چین باید رهبری یکپارچه تلاش‌ها را برای کنترل بیماری تقویت کند».

شایان ذکر است سازمان بهداشت جهانی پیش‌تر اعلام کرده بود که دست یافتن به واکسن یا درمانی برای ویروس جدید کرونا ماهها به طول خواهد انجامید و هزینه‌های هنگفتی را می‌طلبد.

از طرفی تیدروس ادهانوم گیبریسوس مدیر کل سازمان بهداشت جهانی همچنین در سخنرانی‌اش در کنفرانس امنیتی مونیخ در آلمان توضیح داد که تشخیص محل‌های انتشار این بیماری ناممکن است.

این مقام سازمان بهداشت جهانی گفت :« از افزایش مستمر تعداد موارد (ابتلا به ویروس کرونا) در چین نگرانیم».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید