هشدار نماینده جمهوری خواه کنگره آمریکا نسبت به قاچاق سلاح ایران به یمن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دن کرینشاو، نماینده جمهوریخواه کنگره آمریکا، نسبت به ادامه قاچاق اسلحه و مواد مخدر از سوی ایران و تلاش این کشور برای رساندن آن به شبه نظامیان یمن، هشدار داد.

او با تأکید بر این واقعیت که ایالات متحده، مدت‌ها است، این محموله‌ها را ردیابی می‌کند، از تلاش کنگره برای محدود کردن اختیارات رئیس جمهوری برای پاسخ به تهران، انتقاد کرد.

کرینشاو در حساب کاربری توییتر خود گفت: «ما مدت هاست که چنین محموله‌هایی را ردیابی می‌کنیم و در صورت امکان، آنها را مصادره هم می‌کنیم، با این حال، 55 سناتور به تازگی، رای به محدود کردن اختیارات رئیس جمهوری در اجرای تدابیر لازم علیه ایران دادند.» وی تاکید داشت که «کنگره باید پیامدهای این تصمیم را در نظر بگیرد.»

قابل توجه است که ارتش آمریكا پنجشنبه گذشته اعلام كرد، ملوانان کشتی نرماندی، یک‌شنبه گذشته در دریای عرب، وارد عرشه یک کشتی بادبانی شده و سلاح‌هایی را مصادره کردند که شامل سه موشک زمین به هوا و 150 راکت هدایت شونده ضد تانک از نوع دهلاویه است که نامی ایرانی برای موشک کورنت روسی است.

ارتش آمریکا تاکید کرد که «دیگر تجهیزات تسلیحاتی مصادره شده از كشتی بادبانی، طراحی شده وساخت ایران شامل، دستگاه‌های تصویربرداری حرارتی و قطعات ساخت ایران برای تجهیزات دریایی و هوایی است.»

مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریكا نیز جمعه گذشته اظهار داشت كه رهگیری اسلحه ارسالی از ایران برای حوثی‌ها، دلیلی بر این واقعیت است که ایران، بزرگترین کشور حامی «تروریسم» در جهان است.

او با تأكید بر این که تهران با قاچاق اسلحه برای حوثی‌ها، با شورای امنیت چالش می‌کند، خواستار اقدامی بین‌المللی برای تجدید تحریم تسلیحاتی اعمال شده بر ایران شد، كه به زودی منقضی می‌گردد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید