طعنه‌زنی ترامپ به ساندرز: پیت بودجج کار تو را مشکل می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نبرد کلامی میان ترامپ رئیس‌جمهوری آمریكا و دموكرات‌ها همچنان ادامه دارد كه آخرین آن‌ها، انتقاد ترامپ از نامزدهای انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها در ایالت نیوهمشایر، در روز سه‌شنبه 11 فوریه بود.

ترامپ روز سه شنبه، پس از شمارش نیمی از آرا، در توئیت خود در طعنه‌ای کلامی به برنی سندرز سناتور ایالت ورمونت، گفت، پیت بودجج شهردار سابق ایندیانا، بسیار خوب کار کرده است. به نظر ترامپ، بودجج کار را بر ساندرمشکل کرده است.

ترامپ همچنین در توئیت دیگری، سناتور الیزابت وارن که او را ملقب به «پوکاهونتاس» کرد (زن سرخپوست امریکائی، دختر یکی از روسای قبایل سرخپوست ویرجینیا در قرن هفدهم که در پی ازدواج با یک افسر نیروهای استعماری بریتانیا در آن دوران شهرت یافت)، مورد ریشخند قرار داده و گفت که او شب بسیار بدی را سپری می‌کند. او افزود: «فکر می‌کنم او سیگنال‌هایی را ارسال می‌کند، مبنی بر این که قصد خروج دارد.»

نکته قابل توجه این است که به گفته رسانه‌ها، سناتور برنی سندرز روز سه‌شنبه 11 فوریه، در نیوهامپشایر در انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها، پیروز شد و از رقبای خود، پیت بودجج و امی کلوبوچار در رقابت بر سر نامزدی حزب دموکرات برای رقابت با ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو، جلو افتاد.

با شمارش حدود 90 درصد آراء، سندرز که رهبری جناح مترقی در حزب دموکرات را به عهده دارد، 26 درصد آراء را از آن خود کرد، در حالی که بودجج با 24.3 درصد و کلوپوچار با 19.9 درصد، پس از ساندرز قرار گرفتند.

ساندرز پس از اعلام پیروزی‌اش از دو کانال «ان.بی.سی» و «ای. بی.سی»، خطاب به طرفداران خود گفت: «این پیروزی، آغازی بر پایان ترامپ است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید