قربانيان مبتلا به ويروس كرونا به 908 تن افزايش يافت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

همزمان با افزايش شمار قربانيان مبتلا به ويروس كرونا به 908 تن دولت چين دوشنبه 10 فوریه 2020 از اختصاص میلیاردها دلار بودجه برای مقابله با ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فرانس پرس افزون بر این سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که یک تیم پزشکی بین‌المللی به چین رفته‌‌اند تا از نزدیک درباره راهکار‌های چین برای مقابله با ویروس کشنده کرونا مطلع شوند.

این در حالی است که بیمارستان «هووشن شان» در شهر ووهان چین که برای معالجه بیماران آلوده به ویروس کرونا از سوی دولت و تنها در عرض 10 روز احداث شده است، بیماران جدید مبتلا به ویروس کرونا را پذیرش کرده است.

از سوی دیگر انتشار ویدیو‌ئی از داخل کشتی توریستی Diamond Princess که اکنون در سواحل ژاپن به مکانی برای قرنطینه کردن مبتلایان به ویروس کرونا تبدیل شده است، نشان می‌دهد که علی‌رغم تشخیص نزدیک به 63 بیمار مبتلا به ویروس کرونا از میان 300 نفر معاینه شده در قرنطینه، اوضاع در داخل این کشتی همچنان به طور طبیعی پیش می‌رود.

پایان قرنطینه 3600 تن از مسافران یک کشتی

در همین راستا به 3600 تن از مسافران یک کشتی توریستی که به مدت 5 روز در سواحل هنگ کنگ قرنطینه شده بودند و پس از آن‌که برای مقامات مسجل شد که خدمه این کشتی به ویروس جدید کرونا مبتلا نیستند،اجازه داده شد تا از آن پیاده شوند.

مقامات بهداشتی هنگ کنک که مستعمره پیشین بریتانیا بوده است پایان تدابیر قرنطینه بر‌ای 1800 مسافر و همچنین 1800 خدمه این کشتی را اعلام کردند.

مقامات بهداشت هنگ کنگ قرنطینه بر مسافران و خدمه این کشتی را زمانی اعلام کردند که طی سفر قبلی به مبتلا شدن برخی از اعضای خدمه به عفونت ویروسی کرونا مشکوک شده بودند.

پس از انجام معاینات و آزمایشات پزشکی مشخص شد که 3 تن از مسافران چینی این کشتی پیش از این و در روزهای ما بین 19 الی 24 ژانویه طی سفر به ویتنام به ویروس کرونا مبتلا شدند.

مقامات هنگ کنگ چهارشنبه گذشته مانع از ورود این کشتی به سواحل این جزیره شدند و تمامی خدمه‌ آن را زیر نظر معاینات خود قرار دادند.

ویروس جدید کرونا که از اواخر ماه دسامبر گذشته در شهر ووهان ایالت هوبی چین، کانون انتشار آن، ظاهر شد تاکنون 40 هزار و 171 نفر را در چین و 36 نفر را در هنگ کنگ مبتلا کرده و باعث مرگ بیش از 900 تن شده که اغلب آنها چینی هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size