کمپین سنای آمریکا برای بلوک کردن خامنه‌ای و ظریف در توئیتر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تد کروز سناتور آمریکایی و عضو کمیته روابط خارجی سنا، پیامی را به جک دورسی، مدیر عامل توییتر ارسال کرده و از این شرکت خواست، خدمات خود را برای مسئولان رژیم ایران قطع کند، از جمله علی خامنه‌ای رهبر و جواد ظریف وزیر امور خارجه این کشور که هر دو در لیست تحریم‌های آمریکا قرار دارند.

تام کتون، مارشا بلکبرن و مارکو روبیو، دیگر سناتورهای مجلس سنای آمریکا نیز همداستانی خود را با تدکروز در طرح این موضوع اعلام کردند.

این سناتورها در این نامه نوشتند: «دولت اوباما، استثنائی را در مورد خدمات نرم افزاری در ارتباطات مبتنی بر اینترنت از جمله «پیام رسانی فوری، چت، ایمیل و شبکه‌های اجتماعی»، ایجاد کرده است که به رژیم ایران اجازه می‌دهد، تبلیغات خود را از طریق پلاتفورم‌های شبکه‌های اجتماعی آمریکایی مانند توئیتر، نشر دهند. نکته عجیب این است که رژیم ایران به مردم خود اجازه نمی‌دهد تا به چنین پلاتفورم‌هایی، دسترسی داشته باشند!

این در حالی است که چنین استثائی عملا، در تعارض با قانون پاسداری از آزادی بیان آمریکایی‌ها است که می‌گوید: «توییتر نباید سانسور را بر گفتمان سیاسی آمریکایی‌ها اعمال کند.» زیرا خامنه‌ای، هیچ نصیبی در قانون حقوق شهروندان آمریکا نداشته و به عنوان رهبر رژیم حامی «تروریسم» در جهان و مسئول مستقیم کشتار صدها شهروند آمریکایی در کنارهر شرکت آمریکایی که به او کمک می‌کنند، کاملاً مشمول قوانین تحریم‌های آمریکایی می‌شود.

کاخ سفید در جریان محتوای این پیام قرار گرفته و نسخه‌ای از آن را برای ترامپ رئیس جمهوری، منوچین، وزیر دفاع و اندرسون، دادستان کل و وکیل آمریکایی در ایالت شمالی کالیفرنیا، ارسال شد.

سناتور کروز، سردمدار کارزاری در مجلس سنا علیه شرکت‌های فناوری است و مسئولیت کامل آنها در پیشگاه مردم آمریکا را گوشزد کرده و افزود: «شرکت‌های آمریکایی که از امتیازات واقعی ویژه‌ای براساس قانون آمریکا برخوردار شدند، نباید در سانسور سیاسی شهروندان آمریکا مشارکت کرده و درعین حال، در کار خدمات رسانی به رژیم‌های سرکوب گر باشند که مسئولیت قتل صدها آمریکایی را بر عهده دارند».

کروز از توییتر، انتقاد کرد که برغم ممنوع کردن تمام تبلیغات سیاسی در برنامه خود، هنوز هم حساب‌های کاربری خامنه‌ای و دیگر مقامات رژیم در توئیتر برای نشر «تروریسم» را بدون هیچ مانعی، فراهم کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید