چین جدیدترین آمار قربانیان مبتلا به ویروس کرونا را 722 تن اعلام کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کمیته بهداشت در ایالت هوبی چین شنبه 8 فوریه 2020 در بیانیه‌ای که بر وب‌سایت آن منتشر شده شمار قربانیان مبتلا به ویروس کشنده کرونا را با 86 تن افزایش تا پایان روز جمعه 722 تن گزارش کرد.

کمیته بهداشت ایالت هوبی چین که کانون شیوع و انتشار ویروس کرونا است همچنین تعداد افراد جدید مبتلا به ویروس کرونا در این ایالت را 3399 تن گزارش کرد که با این وجود تعداد کل مبتلایان به این ویروس در این ایالت به 31744 افزایش یافته است.

از سویی، تیدروس ادهانوم گیبریسوس مدیر کل سازمان بهداشت جهانی اعلام داشت که جهان با کمبود پوشش، ماسک‌، دست‌کش‌ و همچنین دیگر وسایل پیش‌گیری از شیوع ویروس کرونا مواجه است.

این مقام سازمان بهداشت جهانی در کنفرانسی خبری در ژنو اعلام کرد: جهان با کمبود مزمن واسایل پیشگیری فردی مواجه است»، او همچنین در این‌باره توضیح داد که با سازندگان و توزیع کنندگان صحبت کرده تا رسیدن کمک‌ها به کسانی که به آنها احتیاج دارند را تضمین کنند.

او در ادامه گفت: «در دو روز گذشته تعداد مبتلایان کمتری در چین گزارش شده است که این خبری خوب است اما ما هشدار می‌دهیم که این نباید بر بیش از آنچه احتمال می‌رود تفسیر شود زیرا که ممکن است شمار مبتلایان دوباره افزایش یابد».

از سوی دیگر مایکل رایان مدیر اجرایی برنامه اورژانس سازمان بهداشت جهانی گفت: «250 هزار آزمایش را برای تشخیص مبتلایان به فیروس کرونا ارسال کردیم»، او همچنین توضیح داد که «برخی اطلاعات اشتباه از روی عمد درباره ویروس کرونا انتشار داده می‌شوند».

این مقام سازمان بهداشت جهانی تاکید کرد که به خانواده‌ها و نزدیکان کسانی که به ویروس کرونا آلوده شده‌اند باید ماسک‌های پیشگیری داد.

در این‌باره سازمان بهداشت جهانی سودجویی برخی از شرکت‌ها و کارخانجات در زمینه عرضه ماسک‌های پیشگیری را تقبیح کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید