نتیجه تازه‌ترین پژوهش‌ چینی‌ها: مورچه‌خوار پانگولین واسطه برای انتقال کرونا است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

پژوهشگران چینی، بر اساس تازه‌ترین نتایج خود اعلام کردند که مورچه‌خوار پولکدار یا پانگولین می‌تواند دلیل بالقوه تولید ویروس کرونا باشد.

بر اساس گزارش العین، گروهی از پژوهشگران چینی بر اساس تازه‌ترین پژوهش‌های خود اعلام کردند، ویروس کرونا که تاکنون باعث مرگ صدها نفر شده، ممکن است به واسطه مورچه خوار پولکدار یا پانگولین به انسان منتقل شود.

دانشگاه کشاورزی جنوب چین پس از اعلام این نتایج، در بیانیه‌ای که در سایت اینترنتی خود منتشر کرده، اعلام کرد: «این یافته جدید دارای اهمیت بالایی برای پیشگیری و کنترل منشأ ویروس کرونا خواهد بود».

خبرگزاری رسمی چین نیز در این باره گزارش داد که نتایج این تحقیقات نشان داده «توالی ژنوم نسل ویروس جدید کرونا که از حیوان پانگولین جدا شده، 99 درصد با موارد یافت شده در بیماران مبتلا به آن یکسان است».

لئو یاهونگ، رئیس دانشگاه کشاورزی جنوب چین، در این باره گفت: «این تیم تحقیقاتی بیش از هزار نمونه متاژینوم حیوانات وحشی را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند و پی بردند که پانگولین ممکن است یک واسطه در انتقال این ویروس باشد».

به گفته او نتایج این تحقیقات که نشان داده پانگولین میزبان احتمالی ویروس کرونای جدید است به پیشگیری و کنترل این بیماری کمک می‌کند.

پانگولین یا مورچه‌خوار پولکدار جانوری است از راسته پولک‌پوست‌سانان که بیش از هر حیوان دیگری در دنیا به صورت قاچاق خرید و فروش می‌شود و در معرض انقراض قرار دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید