ترامپ: پاره کردن متن سخنرانی‌ام توسط پیلوسی توهین به آمریکا است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا جمعه 7 فوریه 2020 در کاخ سفید به خبرنگاران گفت، پاره کردن متن سخنرانی‌اش‌ توسط نانسی پیلوسی رئیس شورای نمایندگان آمریکا را توهینی به ایالات متحده آمریکا است.

نانسی پیلوسی رئیس دمکرات کنگره آمریکا، متن سخنرانی رئیس جمهوری ایالات متحده را در واکنش به امتناع ترامپ از دست دادن با خود پاره‌ کرده است.

این اقدام پیلوسی پس از آن صورت گرفت که دونالد ترامپ که در پی محاکمه‌ و تبرئه‌اش در مجلس سنای آمریکا برای ایراد سخنرانی «اتحاد» در کنگره حاضر شده بود، پس از تحویل دادن نسخه‌ای از متن سخنرانی‌اش به پیلوسی از دست دادن با او امتناع کرد.

پیلوسی رئيس کنگره آمریکا اما در واکنش به این اقدام دونالد ترامپ، بلافاصله پس از پایان سخنرانی ترامپ درباره اتحاد، متن این سخنرانی را پاره کرد.

نانسی پیلوسی همچنین در توجیه اقدامش در پاره کردن متن سخنرانی ترامپ گفت که این عمل در مقایسه با سایر گزینه‌ها رفتاری مؤدبانه بوده است.

از سویی دونالد ترامپ و در پی تبرئه شدنش در مجلس سنا از مجلس نمایندگان و کنگره آمریکا خواست تا موضوع برکناری‌اش را از دستورکارشان خارج کنند.

ترامپ در این‌باره گفت: «آیا آنها باید مسأله برکناری را از دستور کار شورای نمایندگان خارج کنند؟ باید این کار را انجام دهند زیرا که نیرنگ است».

ترامپ همچنین تاکید کرد که کنگره تمام اتهام‌های مطرح شده علیه او در پرونده عزل را از میان برداشته است.

محاکمه تاریخی

شایان ذکر است مجلس سنای ایالات متحده شامگاه چهارشنبه 5 فوریه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را از اتهاماتی که دمکرات‌ها علیه او مطرح کرده بودند، تبرئه کرد.

سناتورهای جمهوریخواه آمریکا در این محاکمه با همبستگی و اکثریت قریب به اتفاق آراء اتهام‌های مطرح شده علیه دونالد ترامپ را رد کرده و تلاش‌های دمکرات‌ها برای عزل او را ناکام گذاشتند.

در مجلس سنای آمریکا که متشکل از 100 عضو است، 52 عضو از اصل 53 عضو جمهوری‌خواه آن به تبرئه ترامپ از اتهام سوءاستفاده از قدرت رای دادند.

همچنین 53 عضو جمهوری‌خواه مجلس سنای آمریکا ترامپ را نیز از اتهام تلاش برای کارشکنی در روند کار کنگره تبرئه کردند.

دو اتهام سوء استفاده از قدرت و کارشکنی در روند کار کنگره در 18 دسامبر گذشته از سوی نمایندگان کنگره آمریکا علیه ترامپ مطرح شده بود.

در مقابل اما همه اعضای دمکرات در مجلس سنای آمریکا به محکومیت ترامپ در این دو اتهام رای دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید