ترامپ گوردن ساندلند سفیر واشینگتن در اتحادیه اروپا را برکنار کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های آمریکایی اعلام کردند دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور جمعه 7 فوریه 2020 گوردن ساندلند سفیر ایالات متحده در اتحادیه اروپا که طی تحقیقات مجلس نمایندگان در چارچوب طرح کنگره برای عزل ترامپ شهادت داده بود را از سمتش برکنار کرد.

رسانه‌های آمریکایی، از جمله روزنامه «نیویورک تایمز» به نقل از گوردن ساندلند سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا گزارش دادند که در بیانیه‌ای گفته است: «امروز به من اطلاع داده شد که رئیس جمهوری قصد دارد من را بلافاصله از مقام سفیر ایالات متحده در اتحادیه اروپا فراخواند».

تصمیم به برکناری سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا دو روز پس از آن صورت می‌گیرد که دونالد ترامپ در مجلس سنا از دو اتهام مطرح شده علیه او در کنگره تبرئه شده و طرح دمکرات‌ها برای محاکمه و برکناری‌‌اش شکست خورد.

مجلس نمایندگان آمریکا پیش‌تر ترامپ را به سوءاستفاده از قدرت و کارشکنی در روندکار کنگره متهم کرده و در جهت مقدمات عزل او طرح‌ریزی کردند.

در همین راستا دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در سخنرانی به مناسبت تبرئه‌اش از اتهامات وارده در روند رسیدگی به پرونده برکناری‌اش گفت که او اتهاماتی را متحمل شده که «هیچ رئيس جمهوری آمریکایی توان تحمل آن را ندارد».

ترامپ با تاکید این‌که او «هیچ گونه خطایی انجام نداده است» توضیح داد، تصمیم مجلس سنا برای از دستورکار خارج کردن پرونده عزل «پیروزی بزرگی» است.

دونالد ترامپ ضمن تشکر از اعضای حزب جمهوری‌خواه در پشتیبانی از او افزود: «اگر شکست می‌خوردیم تمام بازارهای مالی فرو‌می‌پاشید اما از زمان پیروزی ما در انتخابات بازارهای سهام همواره در بهترین وضعیت بوده‌اند».

ترامپ گفت که او هدف «تعامل غیر منصفانه‌ای قرار گرفته است که ابتدای آن با طرح شایعه علیه او مبنی بر توطئه با روسیه کلید خورده و در نهایت امر به تبرئه شدنش انجامیده اما این موضوع آنچنان که باید نمی‌بایست بیش از چند روز ادامه یابد».

رئیس جمهوری آمریکا دمکرات‌ها را به تمایل «برای وارد کردن بزرگترین خسارت‌های ممکن در میان جمهوری‌خواهان متهم کرد».

ترامپ همچنین توضیح داد که او طی مکالمه تلفنی با رئیس جمهوری اوکراین هیچ‌ گونه خطایی مرتکب نشده است و دمکرات‌ها از همان روز اول از بی‌گناهی او مطلع بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید