شمار قربانیان مبتلا به ویروس کرونا در چین به 636 تن افزایش یافت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

در پی گزارش مرگ 69 تن دیگر از مبتلایان به ویروس جدید کرونا در شهر ووهان مرکز ایالت هوبی چین، جمعه 7 فوریه2020 آمار کل قربانیان فوت شده در اثر ابتلا به ویروس کرونا در این کشور به 636 تن افزایش یافته است.

در گزارش روزانه کمیته بهداشت شهر ووهان آمده است که 2447 تن دیگر از ساکنان ایالت هوبی به ویروس جدید کرونا مبتلا شده‌اند که با این وجود تعداد کلی افراد مبتلا به ویروس به بیش از 30 هزار تن افزایش یافته است.

همزمان با افزایش تلفات و شمار مبتلایان به ویروس کرونا در چین، شیوع این ویروس در سطح جهان به شدت در حال گسترش است و تاکنون نزدیک به 230 تن در 27 کشور جهان و مناطقی دیگر در خارج از خاک چین به ویروس کرونا آلوده شدند.

این در حالی است که مقامات ایتالیایی از تشخیص سومین مورد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور خبر دادند، پیش از این، هفته گذشته دو گردشگر چینی که به ایتالیا سفر کرده‌اند پس از انجام آزمایش‌هایی مبتلا به ویروس کرونا تشخیص داده شدند.

مقامات ایتالیا همچنین تاکید کردند که 56 تن از شهروندان این کشور که طی هفته جاری از شهر ووهان در ایالت هوبی چین به ایتالیا انتقال داده شده‌اند به ویروس کرونا مبتلا هستند.

این تعداد از افراد مبتلا به ویروس در ایتالیا که اغلب آنها شهروندان ایتالیایی هستند در پایگاهی نظامی در جنوب رم پایتخت این کشور قرنطینه شده‌اند.

در همین راستا سازمان بهداشت جهانی پنج‌شنبه اعلام کرد که هنوز زود است بتوان گفت که شیوع ابتلا به ویروس کرونا در چین به اوج خود رسیده است.

با این حال سازمان بهداشت جهانی چهارشنبه از کاهش شتاب ابتلا به ویروس کرونا در چین خبر داده گفت که روز چهارشنبه اولین روزی است که شمار افراد جدید مبتلا به ویروس کرونا در چین کاهش می یابد.

در همین راستا مایک ریان مقام سازمان بهداشت جهانی اظهار داشت هنوز دشوار است که بتوان روند پیشرفت شیوع این بیماری که برای اولین بار دسامبر گذشته در شهر ووهان ظاهر شده را پیش‌بینی کرد.

از سویی دیگر لیو شیاو مینگ سفیر چین در لندن پنج‌شنبه با کم اهمیت جلوه دادن خطر انتشار ویروس کرونا در کشورش بریتانیا را به «واکنش مبالغه‌آمیز» در قبال مسأله شیوع این بیماری در چین متهم کرد. او گفت درخواست لندن از شهروندانش برای ترک خاک چین به دلیل انتشار ویروس جدید کرونا، «اقدامی مبالغه‌آمیز» است.

سفیر چین در کنفرانسی خبری ابراز امیدواری کرد دولت بریتانیا نگرشی واقع‌بینانه و کارشناسانه در قبال آنچه در چین اتفاق می‌افتد، اتخاذ کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید