دونالد ترامپ کشته شدن قاسم الریمی رهبر گروه القاعده در یمن را تایید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا بامداد جمعه 7 فوریه 2020 اعلام کرد که نیروهای آمریکایی طی عملیاتی در یمن قاسم الریمی رهبر گروه القاعده در شبه جزیره العرب را کشتند.

دونالد ترامپ در بیانیه‌ای که از سوی کاخ سفید منتشر شده گفت: «عملیاتی برای مبارزه با تروریسم در یمن انجام شد که موفق به از بین بردن قاسم الریمی رهبر و یکی از بنیانگذاران گروه القاعده در شبه‌ جزیره العرب شد».

ترامپ افزود: «گروه القاعده در جزیره العرب تحت فرماندهی الریمی خشونت‌های زیادی را علیه غیرنظامیان در یمن انجام داده و تلاش کرده و دستور داده تا حملات متعددی علیه ایالات متحده آمریکا و نیروهایمان انجام شود».

رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در ادامه گفت که «مرگ او (قاسم الریمی) موجب تضعیف بیشتر گروه القاعده در جزیره العرب و همچنین سازمان جهانی القاعده خواهد شد، و ما را به هدفمان که همانا از بین بردن تهدیداتی که این گروه‌ها علیه امنیت ملی‌‌مان تشکیل می‌دهند، نزدیک‌تر می‌کند».

ترامپ هیچ‌گونه اشاره‌ای به تاریخ کشته شدن قاسم الریمی نکرد اما پیش‌تر منابعی به شبکه‌های «العربیه» و «الحدث» گفته بودند که یک پهپاد آمریکایی شامگاه جمعه 31 ژانویه گذشته منزلی را در شهرستان «وادعی عبیده» واقع در شرق شهر مأرب یمن هدف قرار داده که محل سکونت تعدادی از عناصر گروه «القاعده» است که این حمله هوایی منجر به کشته شدن قاسم الریمی رهبر گروه القاعده در شبه جزیره العرب شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید