چین اجساد قربانیان کرونا را می‌سوزاند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقامات چینی دستور دادند اجساد قربانیان ویروس کرونا در همان جایی که می‌میرند، سوزانده و از بین برده شود. چین همچنین برگزاری مراسم سوگواری سنتی برای قربانیان را ممنوع کرد.

در بیانیه‌ مشترکی که وزارت امنیت عمومی و وزارت امور مدنی چین منتشر کردند، انتقال اجساد قربانیان کرونا از جایی به جای دیگر ممنوع شد. این اجساد نیز نباید از طریق مدفون شدن یا هر طریق دیگری حفظ شوند و باید از بین بروند.

اجساد قربانیان باید پس از تمیز شدن، در یک کیسه مهر و موم شده قرار گیرد و هیچ کس حق باز کردن این مهر و موم را ندارد.

نهادهای مسئول باید این کیسه‌های مهر و موم شده را تحویل گرفته و از مسیرهای مشخص و تحت تدابیر مشخص و براساس دستورالعمل‌ها به مکان‌های از پیش مشخص شده برده و اجساد را در آنجا بسوزانند.

کمیته بهداشت ایالت «هوبی» چین، شامگاه یکشنبه 2 فوریه 2020 اعلام کرد، با افزایش آمار قربانیان مبتلا به ویروس جدید «کرونا» در این منطقه 56 تن دیگر از بیماران جان خود را از دست دادند که با این وجود تعداد کل آمار جانباختگان این ویروس کشنده در چین تاکنون به 350 تن افزایش یافته است.

مقامات بیمارستان ایالت «هوبی»؛ جایی که برای اولین بار در دسامبر گذشته این ویروس مشاهده شد، تاکید کردند که تعداد 2103 تن دیگر از ساکنان این منطقه به ویروس کرونا مبتلا شدند که با این وجود آمار کل مبتلایان به ویروس کرونا تاکنون به 11177 تن افزایش یافته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید