حزب دموکرات نامزدی جدید بجای سندرز معرفی کرد؛ پیش‌بینی ترامپ درمورد تقلب

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

به پیش بینی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریكا، حزب دموکرات در راستای نامزد كردن مایک بلومبرگ به جای برنی سندرز، كاندیدای این حزب برای كرسی ریاست جمهوری، فعالیت خواهد کرد.

ترامپ همچنین پیش بینی می‌کند، تقلب در روند نامزدی به هدف کنار زدن ساندرز، نامزد این حزب برای انتخابات ریاست جمهوری و جایگزینی بلومبرگ برای رقابت با وی در این انتخابات، روی دهد.

ترامپ در حساب کاربری توییتر خود نوشت: «هزینه بسیاری از تبلیغاتی که می‌بینید از سوی بلومبرگ پرداخت شده است». وی افزود که «بلومبرگ، قادر نخواهد بود به هیچ پیروزی دست یابد و فقط پول خود را هدر می‌دهد، اما از حمایت حزب دموکرات برای تقلب در انتخابات علیه برنی سندرز، برخوردار شده است که تا به حال به نفع کوری بوکر، نامزد پیشین و دیگران، اعمال نشده است، اما آنها بار دیگر مانند سال 2016، این رویه را در برابر سندرز، تکرار می کنند».

این سخن ترامپ در اشاره حمایت حزب دموکرات از هیلاری کلینتون به جای برنی ساندر در انتخابات پیشین ریاست جمهوری آمریکا بود.

مایکل بلومبرگ شهردار پیشین نیویورک و نامزد میانه رو حزب دموکرات، در آخرین نظرسنجی سراسری کشوری که از سوی صندوق هیل-هریس ایکس، اجرا شده، از سناتور الیزابت وارن، جلوافتاده و بدین ترتیب، رتبه سوم را در میان نامزدهای ریاست جمهوری از حزب دموکرات، به دست آورده است. این نظرسنجی که روز پنج‌شنبه منتشر شد، نشان داد که حمایت بلومبرگ با 4 درصد افزایش، به 11 درصد رسیده، در حالی که وارن با از دست دادن 2 امتیاز به 9 درصد کاهش یافت.

کاهش درصد محبوبیت

وارن بعد از دستیابی به محبوبیت 19 درصد، تلاش کرد درسطح ملی نیز ظهور و بروز داشته باشد اما باید در نظر داشت که او، تنها نامزدی نیست که قبل از انتخابات ایالت ایوا در دوشنبه آینده، از میزان محبوبیتش در صندوق‌های نظر سنجی، کاسته می‌شود. برنی سندرز سناتور ترقی خواه نیز با از دست دادن دو امتیاز، به 17 درصد سقوط کرد. در همین حال، جو بایدن معاون رئیس جمهوری پیشین، در پرشی دو رقمی به حمایت 29 درصد در نظر سنجی‌ها دست یافته است.

مایکل بلومبرگ کاندیدای ریاست جمهوری از حزب دموکرات، مخالفت خود را با برجام اعلام کرده و خواستار توافق هسته‌ای جدیدی است که تجاوزگری ایران را محدود ساخته و شامل موشک‌های بالستیک و سایر فعالیت‌های بی‌ثبات کننده ایران در خاورمیانه شود.

بلومبرگ اولین نامزد انتخابات ریاست جمهوری از حزب دموکرات است که عهد کرده همانند ترامپ، از توافق هسته‌ای با ایران خارج شده و به دنبال دستیابی به توافقی جدید با این کشور باشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید