روسیه و چین علیه کرونا متحد می‌شوند... تسلیت‌گوئی کیم به پکن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گفته وزارت خارجه روسیه، سرگی لاوروف، وزیر خارجه این کشور در ملاقات روز شنبه 1 فوریه با وانگ یی، همتای چینی خود، راه‌های همکاری دو كشور در مبارزه با شیوع ویروس کرونا را مورد بررسی قرار دادند.

در بیانیه این وزارت‌خانه آمده است: «در این ملاقات، طرف روسی، مراتب تقدیر و سپاس خود را از اقدامات چین برای مبارزه با شیوع بیماری ناشی از ابتلا به ویروس کرونا، ابراز داشت.»

ولادمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه پیشتر به ارتش این کشور دستور داد، کار تخلیه شهروندان روس را از چین به علت شیوع این ویروس، آغاز کند.

تخلیه اتباع روسیه از چین

به گزارش خبرگزاری‌ها، دیمیتری بیسکوف سخنگوی کاخ کرملین، تاکید کرده است که نیروی هوائی روسیه، کار تخلیه شهروندان روس از چین را آغاز خواهد کرد.

خبرگزاری‌های انترفاکس و تاس روسیه؛ عنوان کردند که بیسکوف به خبرنگاران گفته، عملیات تخلیه در مناطقی که بیش از دیگر مناطق در معرض انشار ویروس کرونا قرار گرفته‌اند، آغاز خواهد شد.

تاتانیا گلیکووا معاون نخست وزیر روسیه، روز جمعه 31 ژانویه اعلام کرد که کشورش به دلیل شیوع این ویروس در چین، در صدد تخلیه بیش از 600 شهروند خود از شهر ووهان و منطقه هوبی و قرنطینه کردن آنها به مدت 14 روز است.

روسیه، نخستین موارد ابتلاء به ویروس کرونا را شناسائی کرد و تصمیم به محدود کردن سفرهای مستقیم از روسیه به چین گرفت که بزرگترین شریک تجاری‌اش می‌باشد.

تسلیت‌گوئی رهبر کره شمالی به چین

از سوی دیگر، به گزارش خبرگزاری مرکزی کره شمالی، کیم یونگ اون رهبر کره شمالی طی نامه‌ای به شیوجین پینگ رئیس جمهوری چین، مراتب تسلیت خود بابت قربانیان ویروس کرونا جدید را ابراز داشت.

خبرگزاری مزبور افزود: «کیم تاکید داشت که حزب کمونیست، دولت و ملت چین در سایه رهبری رئیس‌جمهوری این کشور، قطعا در کمپین مبارزه با بیماری ناشی از کرونا، پیروز خواهند شد.»

گفتنی است که چین، نزدیکترین هم‌پیمان کره شمالی است اما پیونگ یانگ اکثر پروازهای خود به این کشور را لغو کرده و تمامی مسافرانی را که از چین وارد می‌شوند در قرنطینه اجباری قرار داده و مقررات بسیار سخت‌گیرانه‌ مرزی را در پی شیوع این ویروس، به مورد اجرا گذاشته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید