اقدامی که بریتانیا بلافاصله پس از جدایی از اتحادیه اروپا انجام خواهد داد

مذاکره بر سر توافق‌های جدید که شامل 80% بازرگانی بریتانیا بشود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مردم بریتانیا شب گذشته31 ژانویه، شبی تاریخی را سپری کرده و میلیون‌ها نفر از هواداران جدایی از بروکسل با آمدن به خیابان‌ها، رویداد تاریخی را جشن گرفتند که برگ تازه‌ای در تاریخ بریتانیا می‌گشاید.

بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا نیز به نوبه خود، خروج کشورش از اتحادیه اروپا را آغاز فجری نو برای دورانی تازه توصیف کرد.

جانسون به کابینه خود گفت، اقدامات برای مذاکره پیرامون توافق‌های جدید تجاری، بلافاصله پس از جدا شدن بریتانیا از اتحادیه اروپا، آغاز خواهد شد.

دفتر جانسون در بیانیه‌ای تصریح کرد: «نخست وزیر گفته است، امروز ما با پشت سر گذاشتن چند دستگی که ظرف سه سال ونیم گذشته شاهد بودیم، سرفصل تازه‌ای را گشوده و با تمامی توان، در مسیر همبستگی مردم و تقویت فرصت‌ها برای همه، پیش خواهیم رفت».

در ادامه این بیانیه آمده است: «کابینه بریتانیا، دستور کار دولت برای آینده تجارت را مورد بحث قرار داده است که شامل تلاش برای دستیابی توافق تجارت آزاد با اتحادیه اروپا در راستای توافق موجود با کانادا است».

در این بیانیه که جمعه 31 ژانویه منتشر شد، تأکید شده است که «بریتانیا نیز از فردا آماده است تا مذاکرات تجاری با کشورهای جهان را آغاز کند، با این هدف که 80٪ تجارت ما ظرف سه سال، زیر پوشش توافق‌های تجارت آزاد قرار بگیرد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید