عکس‌هایتان از روی موبایل پاک شده؟ می‌توانید آنها را بازگردانید!

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

احتمالا شما هم مثل همه دارندگان تلفن‌های همراه برخی عکس‌های خود را اشتباهی حذف کرده و یا به دلایل دیگری آن‌ها را از دست داده‌اید. جای نگرانی‌ نیست، اگر از سیستم عامل آندروید استفاده می‌کنید، یکی از این سه روش را به کار بگیرید تا عکس‌هایتان را بازیابی کنید.

در حافظه ابری دنبال عکس‌هایتان بگردید

بسیاری از برنامه‌ها، از جمله اینستاگرام به همراه خود امکان استفاده از حافظه ابری را ارائه می‌کنند و نسخه‌ای پشتیبان از عکس‌هایتان را آنجا نگهداری می‌کنند. اگر این امکان را فعال کرده باشید، به احتمال زیاد یک نسخه از عکس‌های پاک‌شده‌تان آنجا هست و حتی در صورت حذف شدن عکس از گالری تلفن همراه، هنوز در حافظه ابری در دسترس است.

بسیاری از سرویس‌های حافظه ابری، امکانی مانند سطل آشغال ویندوز دارند، به این معنی که حتی اگر عکسی را از روی حافظه ابری خود پاک کرده باشید، باز احتمال دارد در سطل آشغال پیدایش کنید.

عکس‌های پاک شده را از روی کارت حافظه SD بازیابی کنید

اگر از خدمات حافظه ابری استفاده نمی‌کنید، گزینه دیگری جز ذخیره آنها در کارت حافظه SD ندارید. کارت حافظه را از موبایل خود خارج کرده و آن را با کارت‌خوان به کامپیوتر وصل کنید و برنامه‌های بازیابی فایل‌های پاک شده را آزمایش کنید. نتایج همیشه موفقیت‌آمیز نیست ولی در بسیاری از موارد می‌شود فایل‌های حذف شده، از جمله عکس‌ها را بازیابی کرد. فایل‌ها در SD باقی می‌مانند و به صورت فیزیکی حذف نمی‌شوند، تا زمانی که فایل جدیدی روی SD ذخیره نکنید، آنجا می‌مانند.

درون حافظه موبایل Root شده خود را بگردید

اگر از سرویس‌های حافظه ابری استفاده نمی‌کنید و در موبایل‌تان نیز کارت SD ندارید، کار دشواری برای بازیابی عکس‌هایتان دارید، اما ناامید نشوید، این پایان راه نیست. برنامه‌های زیادی وجود دارد که ادعا می‌کنند می‌توانند داده‌های حذف‌شده موبایل‌تان را بازیابی کنند. این ادعا تنها زمانی قابل باور است که موبایل شما Root شده باشد.

اگر تا کنون تلفن همراه خود را Root نکرده و اکنون قصد انجام این کار را دارید، در نظر بگیرید که اینکار همه داده‌های تلفن‌همراه شما را حذف کرده و احتمالا اطلاعات جدیدی روی آن خواهد نوشت و این کار ممکن است به قیمت از دست رفتن عکس‌هایتان برای همیشه تمام شود ولی اگر خوش‌شانس بوده و قبلا موبایل‌تان را Root کرده باشید، بازیابی عکس‌های حذف شده، کار آسانی خواهد بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید