اعلام وضعیت فوق العاده جهانی از سوی سازمان بهداشت جهانی برای مقابله با کرونا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سازمان بهداشت جهانی پنجشنبه 30 ژانویه اعلام کرد که ویروس جدید کرونا که در چین پدیدار شد و در بسیاری از مناطق جهان شیوع یافته، عملا به «اورژانسی بهداشتی با ابعاد بین المللی» تبدیل شده، که شمار قربانیان آن به 213 نفر رسیده است.

تیدروس ادهانوم، مدیر کل سازمان بهداشت جهانی، این تصمیم را پس از آنکه کمیته اضطراری سازمان بهداشت جهانی، که کمیته مستقلی از کارشناسان است ، با توجه به شواهد فزاینده مربوط به شیوع ویروس در سطح حدود 18 کشور جهان، اعلام کرد.

ادهانوم در کنفرانسی مطبوعاتی در ژنو اظهار داشت که هفته‌های گذشته، شاهد شیوع بی سابقه ویروس بوده ایم که با واکنشی بی‌سابقه مواجه شده است.

او افزود: «روشن تر بگویم، اعلام وضعیت فوق العاده، به معنای رای عدم اعتماد به چین نیست. اصلی ترین نگرانی ما، انتقال احتمالی ویروس به کشورهایی است که سیستم بهداشتی ضعیفی دارند.»

اعلام وضعیت فوقالعاده جهانی به توصیه‌هایی به تمامی کشورها می‌انجامد که می‌توانند ضمن اجتناب از مداخلات غیر ضروری در بازرگانی و مسافرت، پیشگیری یا محدود کردن شیوع بیماری را از طریق آمد و شد در مرزها، متحقق سازند.

اعلام این وضعیت، شامل توصیه‌های موقت برای مقامات بهداشت ملی در سراسر جهان می‌گردد که مستلزم افزایش اقدامات رصد، آمادگی و مهار می‌باشند.

چین اولین بار در اواخر ماه دسامبر گذشته، بروز این ویروس را به سازمان بهداشت جهانی اطلاع داد.

مقامات بهداشت داخلی چین روز جمعه 31 ژانویه اعلام كردند كه ویروس کرونا منجر به مرگ 43 نفر دیگر دراستان هوبی در مرکز چین شده است.

بدین ترتیب شمار مرگ و میرهای ناشی از این ویروس در چین، به 213 نفر رسید.

همچنین در 24 ساعت گذشته، 1200 مورد دیگر در هوبی ثبت شده است که با احتساب آن‌ها، شمار مبتلایان به کرونا در چین به 8 هزار و 900 مورد می‌رسد.

انتظار می‌رود کمیسیون بهداشت ملی چین امروز جمعه 31 ژانویه، آمار جدیدی را در چند ساعت آینده، منتشر کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید