106 مرگ و 1300مورد ابتلای جدید در چین...کرونا به آلمان رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

به گفته مسئولان ذیربط چین در روز سه‌شنبه 28 ژانویه، آمار قربانیان ویروس جدید کرونا در این کشور به 10 مورد مرگ رسید و دامنه گسترس ویروس، شامل 1300مورد تازه شده است.

کمیته بهداشت و درمان در هوبی، استان مرکزی که «ویروس جدید کرونا در سال 2019» برای نخستین بار در ووهان مرکز آن ظاهر شد، اظهار داشت: «این ویروس به تازگی جان 24 نفر را گرفته و بدین ترتیب، شمار مرگ‌ومیر را به 106 نفر رسانده است».

این در حالی است که شمار مبتلایان به این ویروس به 1291 نفر دیگر، گسترش یافته و مجموع تعداد کل مبتلایان به ویروس در سطح کشور در 4515 مورد، قطعیت یافته است.

وزارت آموزش و پرورش چین روز سه‌شنبه 28 ژانویه اعلام کرد در راستای تلاش دولت برای مهار شیوع ویروس جدید کرونا، کلیه مدارس، دانشکده‌ها، دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی تا طلاع ثانوی، تعطیل هستند.

این وزارت خانه در بیانیه‌ای کوتاه گفت، تاریخ جدید آغاز ترم تحصیلی بهار را متعاقبا اعلام خواهد کرد. این در حالی است که دانش آموزان و دانشجویان در دیگر مناطق کشور، هم اکنون در تعطیلات سال نوی چینی بسر می‌برند.

از سوی دیگر، شرکت حمل و نقل عمومی پکن، اعلام کرد که از امروز سه‌شنبه 28 ژانویه، برای مهار شیوع ویروس کرونا، بیشتر خدمات اتوبوسرانی را به استان همجوار هوبی متوقف خواهد ساخت.

تائید اولین مورد ابتلا، در آلمان

براساس اخرین گزارش‌ها، مقامات ذیربط آلمان روز دوشنبه 27 ژانویه، ثبت اولین مورد تایید شده ابتلا به ویروس كرونا را اعلام كرده و خاطرنشان ساختند كه این بیمار، مردی ساکن منطقه باواریا (جنوب) است که در قرنطینه گذاشته شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت منطقه باواریا گفت: «مردی از منطقه استارنبرگ نیز به ویروس كرونا جدید آلوده شده... و زیر نظارت پزشكی و در قرنطیه قرار گرفته است.» وی افزود:« این بیمار، از سلامتی خوبی برخوردار است.»

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، مسئولان، بستگان بیمار را در جریان علائم ابتلا به ویروس کرونا قرار دادند و اقدامات بهداشتی احتیاطی لازم الاجرا را به آن‌ها اطلاع دادند.

وزارت بهداشت باواریا در بیانیه خود، هیچ اطلاعاتی در مورد هویت بیمار یا شرایطی که احتمالاً منجر به انتقال ویروس به او شده، ارائه نکرد.

با احتساب این مورد تازه، آلمان پس از فرانسه، دومین کشور اروپایی است که تاکنون سه مورد ابتلا به ویروس کرونادر آن به شکل قطعی، به ثبت رسیده است. گفتنی این سه فرد مبتلا به ویروس، اخیرا سفری به چین داشتند.

آلمان روز دوشنبه 27 ژانویه، از اتباع خود خواست كه از سفرهای «غیر ضروری» به چین خودداری كنند، زیرا نگرانی در مورد گسترش سریع ویروس، كرونا افزایش یافته است. آلمان نیز در حال مطالعه امکان تخلیه اتباع خود از ووهان در صورت تمایل آنها است.

چندین کشور در تلاش هستند تا اتباع خود را از ووهان تخلیه کنند و مغولستان اعلام کرد، برای جلوگیری از شیوع این بیماری واگیردار، مرزهای زمینی خود با چین را بسته است.

هیچ مدرکی مبنی بر گسترش ویروی کرونا در آمریکا وجود ندارد.

این در حالی است که به گفته مقامات بهداشتی آمریكا، هیچ مدرکی مبنی بر شیوع ویروس کرونا از چین به ایالات متحده، وجود ندارد و به نظر آن‌ها، خطر انتقال این ویروس به آمریکا، ضعیف است.

از روز دوشنبه 27 ژانویه، ابتلای پنج آمریکایی به این ویروس، ثبت شده است که همه آن‌ها به مرکز چین سفر کرده بودند.

مقامات ذیربط اعلام کردند دست‌کم 32 نفر از مواردی که احتمالا مبتلا به ویروس هستند، از بقیه جدا شده اند.

هنوز اولین بیمار آمریكایی كه از انتقال کرونا به او، اثبات شده در وضع رضایت بخشی در مرکز قرنطینه پزشکی در نزدکی سیاتل، بستری است و مسئولان امر، در حال بررسی امکان مرخص کردن وی هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید