تلفات قربانیان مبتلا به ویروس کرونا در چین به 56 تن رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

منابع خبری چین یکشنبه 26 ژانویه 2020 اعلام کردند که تعداد تلفات مبتلایان به ویروس کرونا به 56 تن افزایش یافته است.

به گزارش العربیه، به نقل از منابع خبری چین، تعداد مبتلایان به این ویروس نیز به 1975 تن افزایش یافته است. همچنان، پنج شهر دیگر از استان هوبئی به 13 شهر قبلی که در قرنطینه بودند اضافه شده‌اند.

در پی انتشار قابل توجه ویروس «کرونا» در چین و کشورهای مختلف جهان، سازمان جهانی بهداشت حالت فوق‌العاده اعلام کرد. همزمان بسیاری از فرودگاه‌های جهان اقدامات پیشگیرانه شدیدی در دستور کار خود قرار دادند.

در جدیدترین اقدامات پیشگیرانه، دولت چین علاوه بر شهر «ووهان» که مرکز انتشار ویروس کرونا است، چندین شهر دیگر را نیز قرنطینه کرد. شهرداری «هوانگنگ» اعلام کرد، حرکت قطارها در این شهر 7.5 میلیون نفری که در 70 کیلومتری شهر ووهان قرار دارد، تا اطلاع ثانوی متوقف شد. تا کنون 17 نفر در چین به دلیل ویروس کرونا جان باخته و 571 نفر به این ویروس دچار شده‌اند.

در کشورهای دیگر و بسیار دور از چین نیز نشانه‎‌هایی از این بیماری دیده شده است. دیده شدن این ویروس در آمریکا، به نگرانی‌های جهانی درباره کرونا دامن زد. در تایلند، ژاپن، کره‌جنوبی و تایوان نیز این ویروس مشاهده شد. تا کنون 8 مورد ابتلای به کرونا در خارج از چین ثبت شد که 4 مورد از آن در تایلند است.

رسانه‌های چین نیز اعلام کرد که دولت محلی ووهان همه پروازها و حمل و نقل زمینی از و به این منطقه را متوقف کرد.

برخلاف سال 2002 و 2003 که دولت چین به شدت اخبار مربوط به انتشار بیماری سارسرا که جان 800 نفر را گرفت، سانسور کرد، این بار به طور منظم در حال انتشار اطلاعات و داده‎‌های جدید درباره ویروس کرونا است.

سازمان جهانی بهداشت روز پنج‌شنبه 23 ژانویه اعلام کرد با بررسی جوانب بین‌المللی اقدام به اعلام حالت فوق‌العاده خواهد کرد. اگر این اتفاق رخ دهد، این ششمین باری است که در 10 سال گذشته حالت فوق‌العاده جهانی اعلام می‌شود.

در دبی نیز شرکت فرودگاه‌های دبی اعلام کرد همه مسافرانی را که با پروازهای مستقیم از چین به دبی می‌آیند، مورد معاینه دقیق قرار می‌دهد.

فرودگاه بین‌المللی دبی که سومین فرودگاه بزرگ جهان است، همه مسافرانی که از چین آمده‌اند را مورد بررسی گرمایی قرار می‌دهد. فرودگاه قاهره نیز از در دستور کار قرار گرفتن تصمیمات پیشگیرانه مشابه خبر داد.

خطوط هواپیمایی تایوان اعلام کرد که همه پروازهایش به ووهان را به حالت تعلیق درآورده است. شرکت‌های هواپیمایی و راه‌آهن متعدد دیگری نیز چنین تصمیمی گرفتند.

استرالیا و بریتانیا علاوه بر در دستور کار قراردادن اقدامات پیشگیرانه سختگیرانه، از شهروندانشان خواست سفرهای غیرضروری خود به ووهان را به تعویق بیاندازند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید