درگیری لفظی شدید پمپئو با خبرنگار رادیوملی آمریکا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پمپئو وزیر امور خارجه آمریكا، یک خبرنگار رادیو ملی آمریکا را متهم به افترا زدن به خود و نقض «همه اصول اساسی روزنامه‌نگاری و ادب» کرد، زیرا این خبرنگار بعد از مصاحبه‌ای تند گفته بود، پمپئو چندین بار به او فحش داده است.

مری لوئیس کلی، خبرنگار این ایستگاه رادیویی، جمعه گذشته (24 ژانویه) گفت كه پمپئو به او توهین كرده و بارها سخنان ناشایست نثار وی کرده است. این درگیری کلامی میان پمپئو و خبرنگار در جریان مصاحبه 9 دقیقه‌ای در پی سئوال وی از وزیر خارجه آمریکا در مورد اوکراین و سفیر برکنار شده آمریکا، در کیف رخ داد.

دوبار دروغ گفتی

پمپئو روز شنبه 25 ژانویه، در بیانیه‌ای اظهار داشت که دو بار به او دروغ گفته است، ابتدا هنگام آماده شدن برای مصاحبه و سپس هنگام توافق این خصوص که گفت‌وگو پس از مصاحبه انتشار نیابد. وی افزود: «این شرم آور است این خبرنگار، گزینه نقض اصول اساسی روزنامه‌نگاری و ادب را انتخاب کرده است و این نمونه دیگری است که نشان می‌دهد، چگونه مطبوعات در تلاش خود برای ضربه زدن به ترامپ رئیس جمهوری و دولت وی دچار چنین عدم تعادلی شده اند.»

به گفته پمپئو، این عجیب نیست که مردم آمریکا از فرط نبود مسئولیت پذیری و دنبال کردن دستورکاری خود به هر قیمت، اعتماد خود را به بسیاری از رسانه‌ها از دست داده اند.

این درگیری کلامی در پی مصاحبه کلی با پمپئو بروز کرد که طی آن وی از پمپئو در خصوص ایران و مری یووانوویچ سفیر آمریکا در اوکراین پرسش کرد که در مه گذشته از سوی ترامپ برکنار شد.

دانش او را آزمود

پمپئو گفت، تنها با طرح مسائل مربوط به ایران در مصاحبه، موافقت کرده بود. سپس کلی به رادیو ملی آمریکا گفت که پمپئو فریاد زده و چندین بار به او ناسزا گفته است. وی افزود پمپئو از دستیاران خود خواست تا نقشه‌ای از جهان را جلوی کلی بگذارند تا وی اوکراین را روی آن نشان بدهد.

کلی گفت که دستیاران پمپئو تصریح نکرده بودند این گفت‌وگو پس از مصاحبه، برای انتشار نیست. او گفت، «همان کارمندی که مصاحبه را متوقف کرد، بار دیگر آمد و از من خواست بدون ضبط صوت وارد گفت‌وگو بشوم و تاکید نکرد که این گفت‌وگو برای انتشار نیست و البته من هم با این امر موافقت نکرده بودم».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید