پمپئو: رژیم ایران در بدترین احوال خود قرار دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریكا، در مصاحبه‌ای رادیویی با تأكید بر این‌كه سیاست فشار حداکثری اتخاذ شده از سوی دولت دونالد ترامپ، در قبال ایران، موفقیت آمیز است و بازدارندگی شدید علیه تهران را احیاء کرده، گفت که رژیم ایران در بدترین شرایط خود قرار دارد.

وی عصر جمعه 24 ژانویه در مصاحبه با (ان .پی.آر) افزود: «سیاست فشار حداکثری، هزینه استفاده ازعوامل و بازوهای خارجی را برای رژیم ایران بشدت بالا برده است».

پمپئو در مورد سخنان محمد جواد ظریف همتای ایرانی خود، درباره فرار از محدودیت‌های غنی‌سازی اورانیوم مقرر در برجام که ترامپ از سال 2018 از آن کنار کشید، با تاکید بر این‌که ظریف «فقط پرگویی می‌کند» افزود: «رژیم ایران در بدترین شرایط خود در طول تاریخ قرار گرفته است».

ادامه فشار حداکثری

پمپئو پیشتر در روز جمعه 24 ژانویه گفته بود که ادامه کمپین فشار حداكثری بر ایران تا زمان تغییر رفتار این رژیم، ادامه خواهد داشت. او از اعمال تحریم در مورد شرکت‌های چینی و شرکت‌های موجود در هنگ کنگ بخاطر تعامل با رژیم ایران، تقدیر کرد.

وزیر خارجه آمریکا همچنین شرکت‌ها و کشورهایی که با تهران سر و کار دارند را تهدید به اعمال هر چه بیشتر تحریم از سوی آمریکا نموده و در حساب کاربری توئیتر خود نوشت: «فشار حداكثری بر رژیم ایران تا زمان تغییر رفتار آن ادامه خواهد یافت. ما چین و هنگ كنگ و جهاتی را كه در بخش‌های نفت و پتروشیمی ایران فعالیت می‌كنند، تحریم كرده ایم.»

وی افزود: «اگر فعالیت‌های این رژیم را تسهیل کنید، مجازات خواهید شد.»

این توئیت پس از آن نشر شد كه دفتر كنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری آمریكا (او.اف.ای.سی)، پنجشنبه گذشته اعلام كرد، تحریم‌ها در مورد دو نفر و چهار شركت پتروشیمی و نفتی ایرانی و چینی كه محصولات شركت ملی نفت ایران (ان .ای.او.سی) را صادر كرده اند، اعمال خواهد شد زیرا شرکت ملی نفت ایران، متهم به تأمین مالی سپاه پاسداران و عوامل آن می‌باشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید