تعداد جان باخته‌گان در زلزله ترکیه به 20 تن رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مرکز مدیریت حوادث اضطراری ترکیه «آفاد» شنبه 25 ژانویه 2020 اعلام کرد که شمار جان‌باختگان در اثر زمین لرزه‌ 6.8 ریشتری به 20 تن افزایش یافته و تعداد زخمیان نیز به 1015 تن رسیده است.

به گزارش خبرگزاری‌های ترکیه، به نقل از اعلاعیه «آفاد»، تاحالا دو تن از زیر آوارها نجات داده شدند، چهار ساختمان در مرکز شهر الازیغ تخریب شده اند عملیات جست‌وجو و نجات افرادی که زیر آوار مانده‌اند نیز ادامه دارد.

بر اساس این اعلامیه، در مجموع 1162 پرسنل جستجو، نجات و 233 دستگاه خودرو از تیم‌های آتش‌نشانی، تیم‌های جستجو و نجات نیروهای ژاندارمری به منطقه اعزام شدند.

بر اساس گزارش مرکز زلزله‌شناسی یورو-مدیترانه این زمین لرزه به بزرگی 6.9 ریشتر و عمق 10 کیلومتری زمین داده است.

بر اساس گزارش‌ها این زلزله ساعت 20:55 دقیقه امروز جمعه 24 ژانویه 2020 روی داد و استان الازیق در شرق ترکیه کانون آن بود و 14 کشته بر جای نهاد.

این پدیده در استان‌های دیاربکر، شیرناک، ماردین، شانلی اورفا، گوموشحانه، سامسون و ملردین نیز حس شد و گفته می‌شود حدود بیست ثانیه طول کشیده است. نزدیک به 13 ثانیه پس از آن، وقوع زلزله، این بار با قدرت 5.4 ریشتری، بار دیگر احساس شد.

گفتنی است، زلزله ای که در سال 2011 با شدت 7.1 ریشتری در استان وان، واقع در شرق ترکیه روی داد؛ صدها کشته و هزاران مصدوم بر جای گذاشته بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید