ترامپ: سربازان آمریکا در حمله موشکی ایران دچار حادثه جدی نشدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا روز چهارشنبه 22 ژانویه 2020 گفت که سربازان آمریکایی در پی حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد دچار حادثه جدی نشده‌اند.

ترامپ در یک نشست خبری در داووس و در پاسخ به سوالی درباره شدت جراحات سربازان آمریکایی در حمله موشکی ایران به دو پایگاه هوایی آمریکا و این موضوع که چرا پس از حمله، زخمی شدن سربازان آمریکایی را نفی کرده بود، گفت: «شنیده‌ام سردرد و دو موضوع دیگر شده‌اند و می‌توانم تاکید کنم که آنها دچار مشکل جدی نشده‌اند.» او تاکید کرد که ضربه مغزی بسیار کم‌خطرتر از قطع عضو است.

ترامپ افزود: «این جراحات را در مقایسه با جراحات دیگری که دیده‌ام، خیلی خطرناک نمی‌دانم. من دیده‌ام که ایران با بمب‌های کنار جاده‌ای چه کاری با سربازان ما کرده است. من افرادی را دیده‌ام، بدون دست و بدون پا. اشخاصی را دیده‌ام که در آن منطقه و در آن جنگ دچار جراحات وحشتناک شده‌اند. نه...نه، این جراحات را خطرناک نمی‌دانم.»

نتایج بررسی‌های پزشکی نشان داد که برخی از سربازان آمریکایی که همزمان با حمله موشکی ایران به پایگاه‌های آمریکا، سنگر گرفته بودند، دچار علائم مانند ضربه مغزی شده‌اند و به همین دلیل 11 سرباز آمریکایی حاضر در عراق برای بررسی‌های پزشکی بیشتر به کویت و آلمان انتقال داده شدند.

یک مقام وزارت دفاع آمریکا روز سه‌شنبه 21 ژانویه گفت که نیروهای اضافی آمریکا به صورت هوایی از عراق منتقل شده‌اند تا به شکل دقیق‌تری درباره عوارض و علائم ضربه مغزی مورد بررسی قرار گیرند. هنوز معلوم نیست که چه تعداد از سربازان آمریکایی به آلمان منتقل شده‌اند، اما مسئولان آمریکایی این عدد را بسیار اندک اعلام کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید