پمپئو: به بسیج حمایت‌های بین‌المللی برای مقابله با حزب الله ادامه می‌دهیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا دوشنبه 20 ژانویه 2020 ضمن استقبال از نامیدن حزب الله لبنان به عنوان سازمانی تروریستی توسط تعدادی از کشورهای آمریکای لاتین تاکید کرد واشینگتن به بسیج حمایت‌های بین‌المللی برای مقابله با حزب الله و دیگر گروه‌های تروریستی فرامرزی نظیر آن ادامه خواهد داد.

مایک پمپئو در حساب کاربری خود بر شبکه «توئیتر» گفت:« اقدام کشورهای کلمبیا، هندوراس و گواتیمالا در نامیدن حزب الله حمایت شده از سوی ایران به عنوان سازمانی تروریستی را تحسین می‌کنیم».

پمپئو همچنین افزود که «حزب الله و دیگر گروه‌های تروریستی فرامرزی نظیر آن همچنان در منطقه فعالیت می‌کنند» و تاکید کرد که « ایالات متحده به بسیج حمایت‌های بین‌المللی برای مقابله با این تهدیدها ادامه خواهد داد».

وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا پیش‌تر از همه کشورهای جهان خواسته بود حزب‌الله لبنان را به عنوان یک سازمان تروریستی به رسمیت بشناسند.

معاون وزیر امنیت هندوراس دوشنبه گفت که کشورش رسما شبه‌نظامیان حزب‌الله لبنان وابسته به ایران را یک سازمان تروریستی اعلام کرد.

پیش از آن الیخاندرو گیاماتی، رئیس‌جمهوری گواتمالا نیز اعلام کرده بود که حزب‌الله را یک سازمان تروریستی به رسمیت می‌شناسند؛ اقدامی که پیش از آن ایالات متحده آمریکا انجام داده بود.

بریتانیا نیز به کارزار تروریستی شناخته شدن حزب‌الله پیوست و بازوهای سیاسی و نظامی آن را تروریستی اعلام کرده و همه دارایی‌هایی این حزب‌ را در بریتانیا بلوکه کرد. بازوی سیاسی حزب‌الله در ماه مارس سال گذشته از سوی بریتانیا تروریستی شناخته شده بود.

تصمیم جدید بریتانیا همه افراد و نهادهای این کشور را از هرگونه معامله مستقیم یا غیرمستقیم با حزب‌الله منع کرده و آنها را از همکاری در تامین مالی افراد یا گروه‌های مرتبط با این حزب بر حذر داشت.

وزارت خزانه‌داری بریتانیا اعلام کرد که این حزب خود اعلام کرده تفاوتی میان بازوی نظامی و سیاسی آن وجود ندارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید