چگونه موهای‌مان را به شکل طبیعی فر کنیم؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

بسیاری از خانم‌ها دوست دارند موهای فر و حالت‌دار داشته باشند. اما فر کردن موها با روش‌های حرارتی، آسیب جدی به آنها وارد می‌کند و گاه حتی موها را می‌سوزاند. اما روش‌های بسیار ساده‌ای وجود دارد که می‌توانید در خانه و بدون استفاده از حرارت، موهای فر و حالت‌دار داشته باشید که طبیعی‌تر به‌نظر برسد.

با روش‌هایی که در اینجا آورده‌ایم، دیگر احتیاجی به دستگاه‌های فر کننده مو، که با گرمای خود به موها آسیب رسانده و روغن طبیعی آنها را نیز از بین می برند، نیست.

فر ضخیم با تی شرت

به گزارش پرشین وی شما باید آن را به نوارهای باریک برش بزنید و موها را با آن لوله کنید. با این نوارهای تی شرتی بخوابید و صبح که بیدار می‌شوید شاهد موهای موج دار و شگفت انگیز خود خواهید بود.

فر کردن فشاری

فقط ابزارهای حرارتی نیستند که می‌توانند به موها پیچ‌و‌تاب دهند؛ فشردن موها هم باعث ایجاد موجی طبیعی در موهای‌تان می‌شود. موهای‌تان را با یک شامپوی حجم‌دهنده و بعد نرم‌کننده بشویید. ضمن انجام این کار گره‌های مو را باز کنید. با یک حوله آب موها را بگیرید و مراقب باشید حوله را روی موها نکشید که می‌شکنند و وز می‌کنند. فقط آرام موها را لای حوله بچلانید تا آب اضافه‌اش گرفته شود. همان‌طور که موهای‌تان نمدار است، به اندازه یک توپ پینگ‌پنگ، موس کف دست‌تان اسپری کنید یا به اندازه یک نخودفرنگی، ژل! به جلو خم شوید و شروع کنید تکه‌های کوچکی از موهای‌تان را به‌ترتیب، با موس یا ژل بفشارید؛ انگار که یک تکه کاغذ را در دست‌تان مچاله می‌کنید. اصلا نزدیک ریشه‌ها موس و… نمالید که موهای‌تان را چرب نشان می‌دهد. عملیات مچاله کردن را از پشت سر به سمت جلوی سر ادامه دهید و اجازه دهید موها خشک شوند.

از پیشانی بند استفاده کنید

یک روش موثر برای فر کردن موها بدون حرارت، استفاده از پیشانی بند است. یک پیشانی بند نرم را انتخاب کنید و آن را به دور سرتان و بر روی موهای‌تان ببندید. سپس موهای‌تان را تکه‌تکه به دور پیشانی بند از سمت خارج به داخل ببندید به گونه‌ای که تمام موهای‌تان جمع شود. سپس با سنجاق سر موها را در جای خود ثابت کنید. اجازه دهید موهای‌تان کاملا خشک شوند.

ببافیدشان

اگر دوست دارید موهای‌تان تاب‌های بی‌نقصی داشته باشد، بافتن یکی از ساده‌ترین راه‌هاست. برای این کار کافی است: موهای‌تان را شسته و صبر کنید تا حدود 70درصد خشک شود. موها را از وسط فرق به دو دسته تقسیم کرده و ببافید. تا وقتی موها کاملا خشک نشده، بازشان نکنید. حتی می‌توانید شب موهای نمدارتان را بافته، بخوابید و صبح موهای خشک و فرتان را باز کرده و با نوک انگشت شانه‌شان کنید و با یک اسپری یا هر نگهدارنده دیگری، حالت‌شان را حفظ کنید.

فر کاغذی

باورتان می‌شود با دستمال کاغذی هم بشود موها را فر کرد؟ این روش فرهای بسیار محکم و فنری را به موهای‌تان می‌دهد که بسیار هم طبیعی به نظر می‌رسند! برای این کار باید: بعد از شستن و گرفتن آب اضافه‌شان یا فقط مرطوب کردن موها، یک دستمال کاغذی (زبر و ضخیم) را برداشته و آن را تا کنید تا عرضش یک اینچ و طولش حدود 5-4 اینچ باشد.

یک تکه یک، دو اینچی از موهای‌تان را جدا کرده، انتهایش را به وسط دستمال گره بزنید. حالا با کمک دو سر دستمال کاغذی، مو را رول کرده تا به کف سر برسد و با پیچاندن و گره زدن دستمال کاغذی دور ریشه تکه مو، آن را سر جایش سفت کنید. این روش را برای بقیه موهای سر هم انجام دهید و حواس‌تان باشد هرقدر تکه‌های مو ریزتر باشند، فرهای ریزتر، محکم‌تر و فنری‌تری خواهید داشت. دستمال‌کاغذی به سر بخوابید؛ صبح، دستمال‌ها را باز کرده، فرها را آرام مرتب کنید و با کمی اسپری نگهدارنده فرها را ثابت کنید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید