ترامپ: دموکرات‌ها می‌کوشند از سلیمانی تروریست یک شخصیت فوق‌العاده بسازند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا، روز دوشنبه 13 ژانویه 2020 رقبای دموکراتش را متهم کرد که تنها به دلیل که ترامپ کاری را انجام می‌داده که آنها باید 20 سال پیش انجام می‌دادند، تلاش می‌کنند از قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین سپاه قدس ایران یک شخصیت فوق‌العاده بسازند.

رئیس‌جمهوری آمریکا در توئیتی نوشت: « دمکرات‌ها و [بنگاه‌های] اخبار جعلی تلاش می‌کنند از سلیمانی تروریست، یک شخصیت فوق‌العاده بسازند، تنها به این دلیل اینکه من کاری را انجام دادم که باید 20 سال پیش انجام می‌شد. هر کاری که می‌کنم،‌ اقتصادی و نظامی یا هر چیز دیگر را چپ‌های تندرو ناچیز می‌شمارند. دموکرات‌ها هیچ کاری نکنید.»

او در توئیت دیگری نوشت که دموکرات‌ها با همکاری رسانه‌های تولید اخبار جعلی می‌کوشند که دریابند آیا این موضوع حملات قریب‌الوقوع قاسم سلیمانی به آمریکا حقیقت دارد یا خیر. دونالد ترامپ با تاکید بر «گذشته هولناک» فرمانده سپاه قدس، نوشت: «تیم من در این باره اتفاق نظر دارند و جواب بلی است.»

ترامپ پس از کشته شدن قاسم سلیمانی در حمله هوایی ارتش آمریکا به منطقه‌ای در نزدیکی فرودگاه بغداد در صفحه توئیترش نوشته بود که این فرمانده سپاه پاسداران را «مسئول کشته و مجروح شدن هزاران آمریکایی» در برهه‌ زمانی طولانی قلمداد کرد و نوشت: «او در حال برنامه‌ریزی برای کشتن تعداد بیشتری بود، اما گرفتار شد.»

رئیس‌جمهوری آمریکا همچنین در پیامی با بیان اینکه قاسم سلیمانی هزاران آمریکایی را در یک بازه زمانی طولانی کشته یا مجروح کرده است، جمعه در توئیتر نوشت که او باید سال ها پیش از میان برداشته می‌شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید