دانش‌آموز ساحل عاجی درون یک هواپیمای فرانسوی منجمد شد و جان باخت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقامات فرودگاه شارل دوگل پاریس اعلام کردند که در یکی از هواپیماهای خطوط هوایی ایر فرانس که از ساحل عاج به پاریس آمده بود، جسد نوجوان 14 ساله‌ای پیدا شد که به علت سرمای کشنده منجمد شده و جان باخته بود. او برای رسیدن به فرانسه خود را در محفظه چرخ‌های هواپیما پنهان کرده بود.

مقامات فرودگاه پاریس گفتند که این نوجوان ساحل عاجی 14 سال سن داشته و «آنی ایباهی لوران بارتیلیمی» نام داشت و قصد داشت با پنهان شدن در محفظه چرخ‌های هواپیما، خود را به پاریس برساند.

هواپیمای مذکور یک بوئینگ 777 خطوط هوایی ایر فرانس بود که شامگاه سه شنبه از فرودگاه بین‌المللی پورت بوئت، پایتخت اقتصادی ساحل عاج به پرواز درآمده و صبح چهارشنبه به پاریس رسید. این هواپیما فاصله بین این دو شهر را در 6 ساعت و نیم طی کرده بود.

وزارت حمل و نقل ساحل عاج اعلام کرد تصاویر دوربین‌های مداربسته نشان می‌دهد هنگامی که هواپیما خود را برای پرواز آماده می‌کرد، فردی خود را به قسمت‌ چرخ‌ها رسانده و به آنها آویزان شد. والدین آنی ایباهی لوران بارتیلیمی که ساکن منطقه فقیرنشین یوبوگون در آبیدجان، پایتخت اقتصادی ساحل عاجل هستند، تایید کرد فرد کشته شده، پسر آنهاست.

محققان می‌گویند که احتمالا دلیل مرگ این نوجوان، سرمای کشنده فضای بیرونی هواپیما هنگام پرواز در ارتفاعات است. در ارتفاع بین 9 تا 10 هزارپایی، دمای فضای بیرونی هواپیما و از جمله محفظه‌ چرخ‌ها به 50 درجه زیر صفر می‌رسد.

روزنامه محلی «فراتینییت ماتان» به نقل از «آمادو کونی» وزیر حمل و نقل ساحل عاجل گزارش کرد که دوربین‌های مداربسته لحظه آویزان شدن این فرد به چرخ‌های هواپیما را ثبت کرده‌اند. او پیش از آن، از دیوار فرودگاه بالا رفته و خود را به باند رسانده بود.

دولت ساحل عاج قول داده اقدامات امنیتی بیشتری انجام دهد و پیرامون فرودگاه منطقه مراقبت شده، ایجاد کند. یک مقام ایر فرانس نیز گفت که اقدامات از نوع آنچه این نوجوان ساحل عاجی انجام داده، به ندرت صورت می‌گیرد و شانس زنده ماندن از آنها تقریبا صفر است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید