تجدید ممنوعیت سفر به آمریکا... اضافه شدن دو کشور به فهرست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

براساس گزارش‌های مطبوعات بین‌المللی، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریكا در حال تدوین بخشنامه جدیدی در مورد «ممنوعیت سفر» اتباع برخی از كشورها به ایالات متحده می‌باشد که دایره شمول این ممنوعیت را گسترش می‌دهد.

در این راستا، کاخ سفید قصد دارد دایره شمول ممنوعیت سفر را در مورد شمار بیشتری از کشورها گسترش دهد. خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از 4 منبع مختلف در کاخ سفید تاکید کرد که مصوبه ممنوعیت جدید در دست بررسی است و ممکن است در آینده نزدیک اعلام شود.

این خبرگزاری به سندی دست یافته که ایالات متحده در آن کشورهایی را که مشمول این ممنوعیت سفر می‌شوند را مشخص کرده و دو منبع آگاه به شرط ناشناس ماندن، درستی این سند را تأیید کرده اند.

به گفته دو منبع مزبور، این تصمیم شامل تعدادی از کشورها خواهد شد که پیش از این نیز مصوبه اجرایی در ژانویه سال 2017 در خصوص آنها صادر شده بود ، در حالی که دیگر کشورها مانند عراق، سودان و چاد پس از دادرسی‌های متعدد ، نامشان در این لیست نخواهد بود.

دو کشور جدید

بخشنامه «ممنوعیت سفر» همچنین شامل 5 کشور دارای اکثریت مسلمان می‌شود که عبارتند از: ایران، لیبی، سومالی، سوریه و یمن اما ترامپ تصمیم دارد علاوه بر این کشورها، ونزوئلا و کره شمالی را نیز به این فهرست اضافه کند.

این در حالی است که کاخ سفید از دادن پاسخ یا تأیید درستی این گزارش‌ها یا اسناد، خودداری کرده است.

این منابع احتمال داده اند این بخشنامه همزمان با سومین سالگرد نخستین بخشنامه ممنوعیت سفر ترامپ صادر شود که در تاریخ 27 ژانویه 2017 اعلام شده بود.

شایان ذکر است ترامپ در سال 2017 بخشنامه‌ای را صادر کرد که باعث بروز جنجال و اعتراض گسترده در بسیاری از ایالت‌های آمریکا شد و از سوی برخی محافل به عنوان «ممنوعیت سفرمسلمانان» تفسیر گردید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size