وزیر خارجه آلمان در واکنش به حمله به پایگاه آمریکا: ایران از تنش در منطقه خودداری کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزیر خارجه آلمان در واکنش به حمله تلافی جویانه ایران به پایگاه‌های آمریکا در عراق از ایران خواست از ایجاد «تنش و درگیری» در منطقه خودداری کند.

هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان در واکنش به حمله موشکی ایران به پایگاه‌های آمریکا در عراق از ایران خواست از هرگونه «اقدام» که باعث بیشتر شدن «تنش و درگیری» در منطقه می‌شود خوداری کند.

پیش از این، شورای عالی امنیت ملی ایران در پی کشته شدن قاسم سلیمانی در بغداد، با انتشار بیانیه‌ای اقدام آمریکا را «بزرگترین خطای راهبردی» این کشور خواند و اعلام کرد واکنش ایران به شکل «انتقام سخت» و در «زمان و مکان مناسب» خواهد بود.

هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان، پیش از این، با انتشار توییتی در صفحه وزارت امور خارجه آلمان در واکنش به کشته شدن قاسم سلیمانی، خواستار کاهش تنش شد و نوشت: «این اقدام آمریکا به دنبال اقدامات ایران صورت گرفته است. اما باید از تشدید تنش‌ها خوددرای کنیم. ما گفت‌وگوهایی با بریتانیا و فرانسه در راستای کاهش تنش در منطقه داشته‌ایم».

سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران، بامداد امروز چهارشنبه 8 ژانویه، چندین موشک بالستیک به طرف پایگاه نظامیان آمریکایی عین‌الاسد در استان الانبار در غرب عراق، شلیک کرد.

مقامات عالی رتبه این سازمان نظامی، پیش از این بارها آمریکا را که اقدام به کشتن قاسم سلیمانی در عراق کرده بود، تهدید کرده بودند.

خبرگزاری فارس، وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به نقل از یک مقام آگاه در «اطلاعات سپاه» اعلام کرد که دست کم «80 نظامی آمریکایی کشته و حدود 200 نفر زخمی شدند». این در حالی است که شبکه‌های خبری سی‌ان‌ان و فاکس نیوز آمریکا به نقل از منابع خود گزارش داده‌اند که در این حملات سربازان آمریکایی کشته نشده اند. این رسانه‌ها از زخمی شدن چند عراقی در این حملات گزارش داده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید