مقام آمریکایی: اکثر موشک‌های ایران به اهداف خود اصابت نکردند

حملات موشکی ایران تلفات بسیار کمی به همراه داشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک‌ مقام آمریکایی چهارشنبه 8 ژانویه 2020 به شبکه فاکس‌نیوز گفت که اکثر موشک‌های شلیک شده ایران به سوی پایگاه‌های محل استقرار نیروهای آمریکایی در عراق به اهداف خود اصابت نکرده و در نتیجه این حملات تلفات بسیاری کمی به همراه داشته است.

در همین راستا گزارش‌های تایید نشده‌ای درباره احتمال زخمی یا کشته شدن برخی سربازان آمریکایی حاضر در عراق منتشر شده است.

در ادامه تهدیدهای متبادل میان آمریکا و ایران پس از کشته شدن قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس و چندتن از دستیارانش در حمله آمریکا به اهدافی در اطراف فرودگاه بین‌المللی بغداد، پایگاه‌های محل استقرار نیروهای آمریکایی در عراق بامداد امروز چهارشنبه مورد هجوم موشکی ایران واقع شد.

وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا، پنتاگون بامداد چهارشنبه اعلام کرد ایران عملا حملاتی موشکی را علیه نیروهای آمریکایی و نیروهای ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش که در پایگاه عین الاسد در استان الانبار در غرب عراق مستقر هستند انجام داده است.

پنتاگون اعلام کرد که از ایران بیش از 10 موشک به سوی محل استقرار نیروهای آمریکایی پرتاب شده است.

این در حالی است که رسانه‌های ایرانی در ساعات آغازین روز چهارشنبه اعلام کردند که سپاه پاسداران ایران با 35 موشک محل استقرار نیروهای آمریکایی در پایگاه عین الاسد را هدف قرار داده است.

از طرفی سپاه پاسداران ایران با انتشار بیانیه‌ای مسئولیت حمله موشکی به پایگاه هوایی عین الاسد در عراق را پذیرفته و اعلام کرد این حمله در واکنش به کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس انجام شده است.

در پی این حملات موشکی ایران مقامات سیاسی، نظامی و امنیت‌ ملی کاخ سفید تشکیل جلسه فوری داده و به ارزیابی این حمله پرداختند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید