ترامپ: همه چیز خوب پیش می‌رود ارتش ما قوی‌ترین ارتش جهان است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریكا چهارشنبه 8 ژانویه 2020 اظهار داشت تلفات و خسارات ناشی از حملات موشکی ایران به دو تأسیسات نظامی کشورش در عراق در حال ارزیابی است و همه چیز خوب پیش می‌رود.

ترامپ در توئیتی نوشت، کشورش «قدرتمندترین و مجهزترین ارتش جهان» را در اختیار دارد.

وی افزود: «همه چیز خوب پیش می‌رود» و او بیانیه‌ای را درباره وضعیت کنونی خواهد خواند.

پیشتر، پس از حمله ایران به دو پایگاه آمریکایی در انبار و اربیل، مایک پومپئو وزیر امور خارجه آمریكا، مارک اسپر وزیر دفاع، ژنرال مارک میلی رئیس ستاد و مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریكا در ساعات اولیه صبح چهارشنبه 8 ژانویه (سه‌شنبه شب به وقت آمریکا) برای ملاقات با ترامپ وارد کاخ سفید شدند.

منابع کاخ سفید پس از پایان این نشست، گفتند که ترامپ در مورد حملات به پایگاه‌های عین الاسد و اربیل صحبت نخواهد کرد.

از سوی دیگر، هواپیمایی فدرال آمریکا اظهار داشت برای شناسایی خطرات احتمالی ناشی از امنیت هواپیمایی در منطقه، وضعیت را دقیقا زیر نظر گرفته است.

در همین اثنا، شرکت هواپیمایی سنگاپور مسیرهای پروازی خود را از فضای جوی ایران خارج ساخته است.

این در حالی است که پنتاگون در سپیده دم چهارشنبه اعلام کرد، ایران حمله موشکی به نیروهای آمریکایی و ائتلاف در عراق را آغاز کرده و بیش از 10موشک را به سوی نیروهای آمریکایی در انبار و اربیل شلیک کرد.

به گفته وزارت دفاع آمریکا ارزیابی زیان‌های وارد شده و شیوه پاسخگویی به این حملات در حال بررسی است.

جاناتان هافمن سخنگوی پنتاگون در بیانیه‌ای گفت: «ما در حال ارزیابی اولیه خسارات هستیم و دو پایگاه عین الاسد و پایگاه دیگری در اربیل، هدف حملات موشکی قرار گرفته اند.»

وی افزود: «پایگاه عین الاسد در عراق در معرض حمله موشکی قرار گرفت و مشخص نیست تلفات جانی به بار آمده باشد».

این مقام مسئول در ادامه تاکید داشت که تاکنون هیچ اطلاعاتی در مورد خسارات و تلفات ناشی از این حمله در دست نیست اما به گفته او بخش نظامی آمریکا در پایگاه عین الاسد هدف این حملات موشکی قرار گرفته است.

وی افزود، تاسیسات نظامی موجود در اربیل، شمال عراق و پایگاه هوایی عین الاسد در معرض حملات موشکی قرار گرفته است.

شلیک از داخل ایران

به گفته سخنگوی پنتاگون، موشک‌های بالستیک از داخل ایران به سوی تأسیسات نظامی آمریکا در عراق شلیک شد. یک منبع کردی تأکید کرد که این موشک‌ها از کرمانشاه شلیک شده‌اند.

این مقام نظامی آمریكا تاکید کرد که كشورش برای محافظت از نیروها، شرکا و متحدان خود در منطقه، همه اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

از سوی دیگر، آژیر خطر در پایگاه عین الاسد به صدا درآمد در حالی هلیکوپترهای آمریکایی در آسمان این پایگاه در غرب عراق در پرواز بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید